Satış Ortaklığı Beyanı | Yasal Uyarı | İletişim

QR Kodsuz Whatsapp Mesajları Okuma

 QR kodsuz Whatsapp mesajları okuma, günümüzde farklı bağlamlarda kişiler tarafından ihtiyaç duyulan bir şeydir. Genelde ebeveyni olduğunu çocuğunun mesajlarını onun haberi olmadan okumak isteyen aileler ve yasal kısmı sorunlu da olsa eşinin ya da sevgilisinin mesajlarını okumak isteyen kişiler bu grubu oluşturuyor. Biz de bu makalede bu kişilere birinin Whatsapp mesajlarını okumak için yöntemler sunacağız. 

QR Kodsuz Whatsapp Mesajları Nasıl Okunur? 

Bildiğiniz gibi Whatsapp üzerinde QR kod ile herhangi birinin Whatsapp hesabını tarayıcı üzerinde açıp mesajlarını okuyabiliyoruz. Bu, zaten pek çoğumuzun bildiği bir işlem ancak yine de ufak bir üstünden geçelim: 

  • Söz konusu telefonun Whatsapp’ına gelin ve sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayıp Whatsapp WEB diyin.
  • Bilgisayarınız üzerinden web.whatsapp.com adresine gidin ve oradaki QR kodu kişinin telefonu üzerinden okutun.
  • Bu işlemden sonra o kişinin Whatsapp mesajlarını bilgisi dahilinde ve kendisi çıkış yapmadığı sürece kendi bilgisayarınız üzerinden okuyabilirsiniz. 

QR kodsuz Whatsapp takip ise ek yazılımlar kullanmadan ne yazık ki gerçekleşmesi zor bir olay. Başkasının Whatsapp mesajlarını okuma, kodsuz bir şekilde ve Whatsapp’ın dahili modülleri çerçevesinde mümkün değil. Yukarıda sunduğumuz yöntemle kişinin bilgisi dahilinde Whatsapp’a girmeden mesaj okuma yapabilirsiniz, kod kullanmadan yapmak için ek yazılımlara ihtiyacınız var. 

Ek Yazılımlar ile Kodsuz Whatsapp Mesaj Okuma 

Aşağıda size sunacağımız yazılımlar ile başkasının wp mesajlarını okuma işlemi sizin için çok rahat bir hale gelecek. Ancak hatırlatalım, bu tarz casus yazılımları kullanacağınız kişinin bilgisi dahilinde olmadan kullanmak yasal bir suç olabilmektedir. Tek legal kullanımı ebeveyni olduğunuz çocuğunuzun telefonunu takip etmektir. Program eski sevgiliniz, eşiniz ve flörtünüz gibi herkes üzerinde çalışır ancak bu konuda yasal sorumluluk size aittir. 

1) mSpy

A screenshot of a chat

Description automatically generated

2005 yılında kurulan bir yazılım olan mSpy, gizlice kurulduğu telefonun neredeyse bütün verilerini size aktaran bir casus yazılımdır. mSpy’ı kurduğunuz telefonun tarayıcı geçmişine, SMS’lerine, galeri verilerine, bağlandığı Wifi ağlarına ve konum verilerine erişebilirsiniz. Bütün bunlara ek olarak, kullandığı sosyal medyalardaki (Whatsapp, Instagram vs.) yapmış olduğu bütün yazışmalara erişebilir ve QR kodsuz whatsapp mesajlarını okuyabilirsiniz

Satın alım yaptıktan sonra 14 gün içinde iade edebileceğiniz mSpy ile, aşağıdaki verileri elde etmek mümkün: 

  • Galeri verileri: Fotoğraf ve videolar dahil tüm medyaya erişim sağlayabiliyorsunuz.
  • Sosyal medya verileri: Instagram ve Twitter gibi onlarca medyada yaptığı yazışmalara erişebiliyorsunuz. Ayrıca Whatsapp karşı tarafın mesajlarını okuma işlemini rahatça yapabiliyorsunuz. 
  • Rehber ve Arama Geçmişi: Rehberinde kayıtlı olan kişileri ve arama geçmişini görüntüleyebiliyorsunuz.
  • Konum ve Wifi Bilgileri: Telefonun uydu konumundan konum verilerini görebiliyor ve hangi Wifi ağlarına bağlandığını görebiliyorsunuz. Dilerseniz istediğiniz bir Wifi ağına bağlanmasını engelleyebiliyorsunuz. 
  • Tarayıcı Geçmişi: Tarayıcı geçmişinde nelerin olduğunu ve hangi sitelere girdiğini görebiliyorsunuz.
  • Anahtar Kelime Filtrelemesi: Bir anahtar kelime seçiyorsunuz ve bu anahtar kelimenin kullanıldığı bir an olduğu anda sizin panelinize bildirim geliyor. Örneğin çocuğunuz ya da takip ettiğiniz kişi seçtiğiniz kelimeyi birisiyle yazışmada kullandığı an haberiniz oluyor.

mSpy uygulaması hakkında daha fazla bilgi almak ve bir demo panel görmek için buraya tıklayabilirsiniz. 

2) Eyezy 

Tıpkı mSpy gibi bir casus uygulaması olan Eyezy, pratikte legal olarak bir ebeveyn çocuk takip uygulaması. Örneğin çocuğunuzun kimlerle konuştuğunu ve nasıl işlere giriştiğini merak ediyorsunuz ve Whatsapp mesajlarını QR kodsuz okumak istiyorsunuz. Bunu çocuğunuzun güvenini kırmadan arka planda yapmak istiyorsanız, Eyezy yazılımını kullanabilirsiniz. Pratikte istediğiniz kişi için (sevgili, eş, dost vs.) kullanabiliyorsunuz ancak bunun yasal sorumluluğunu yine hatırlatmış olalım. 

Eyezy, gizlice kurulduğu telefonun pek çok hassas verisini size kendi kullanımı rahat paneli üzerinden aktarır. Sekmelerden Whatsapp’ı seçerek kodsuz bir şekilde mesajları görebilir ve kimlerle ne konuştuğunu inceleyebilirsiniz. Whatsapp’ta konuştuğu kişiyle başka hangi medyalardan iletişim kurduğunu da merak ederseniz Instagram, Twitter, Telegram ve bunun gibi onlarca sosyal medya yazışma verisine de erişebilmek mümkün. 

Eyezy ile ilgili daha fazla bilgi almak ve çalışma mantığını anlamak için buraya tıklayabilirsiniz: Eyezy Nedir, Nasıl Kullanılır?

3) Spynger

İlk 2 casus yazılımı ile aynı mantığa sahip olan Spynger, kurulduğu telefonun hassas şifre ve yazışma verileri de dahil olmak üzere neredeyse bütün bilgilerini size kendi paneli üzerinden aktarır. Siz bu panel üzerinden söz konusu telefonun galerisine erişebilir, kimlerle telefon görüşmesi yaptığını görebilir ve konumdan gittiği yerleri saptayabilirsiniz. Kodsuz Whatsapp mesaj okuma, ücretsiz olmasa da çok çok uygun bir fiyata üstte saydığımız özellikler de dahil olmak üzere Spynger tarafından yapılabilir. 

Spynger ile ilgili daha kapsamlı bilgilere ulaşmak ve kullanımı hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz

Umarız bu makale, QR kod olmadan Whatsapp  mesajlarını okuma konusunda size bir rehber olmuştur. 

Yorumla

Yorum yapın