Satış Ortaklığı Beyanı | Yasal Uyarı | İletişim

Telefon Sinyalinden Yer Tespiti Nasıl Yapılır?

Telefon sinyalinden yer tespiti yapma işlemine, pek çok insan çeşitli sebeplerden dolayı ihtiyaç duyabilir. Bu “Pek çok insan” diye belirttiğimiz gruba eşlerinin başka biriyle görüştüğünden şüphelen kişiler, arkadaşlarının arkasından iş çevirdiğini düşünenler ve bunlar gibi çeşitli kişiler girmektedir. Biz de bu makalede, bu kişilerin sorduğu “cep telefonu sinyalinden yer tespiti nasıl yapılabilir?” sorusunu irdeleyecek ve alternatifler üzerinde duracağız. 

Telefon Sinyalinden Yer Tespiti Nasıl Yapılır?

Öncelikle telefon sinyalinden yer tespiti yapmak için gelişmiş ekipmanlara sahip olmanız gerektiğini hatırlatarak başlayalım. Evet, polis ve çeşitli istihbarat teşkilatlara telefon sinyalinden yer tespiti yapabiliyor ancak bu işlem kişinin numarasını görüp yerini öğrenme gibi basit bir şekilde ilerlemiyor.

Sinyal bilgilerinden cep telefonu yer tespiti yapmak isteyen kişiler, genellikle bu konuyu internet üzerinde araştırdıklarını zaman çeşitli siteler ile karşılaşıyor ve bu sitelere miktarı az olmayan paralar yatırıyorlar.

Ancak şunu belirtmek isteriz ki sizlere telefon sinyalinden yer tespiti yapabileceğini söyleyen birçok site ve program sizin paranızı almak için kurulmuş işe yaramaz projeler. 

Peki, bir telefonun konumunu öğrenmek istiyorsunuz ve telefon sinyali yer tespiti konseptli çoğu sitenin çok işe yaramadığını artık öğrendiniz.

Bu noktada size farklı bir tavsiyemiz olacak: Telefon takip uygulamaları kullanmak. Eğer bir telefonun konumunu öğrenmek istiyor ve bu noktada paranızı dolandırıcı sitelere kaptırmak istemiyorsanız çeşitli telefon takip programlarından faydalanabilirsiniz.

Telefonun Konumunu Öğrenmenize Yarayacak Uygulamalar

Aşağıda size açıklayacağımız 3 telefon takip uygulaması, alanında en iyi uygulamalardandır ve hedef telefonun birçok verisine erişmenize yardımcı olur. Evet, bu makaleyi okuma sebebiniz olun telefon sinyali yer tespitini bu uygulamaların yardımıyla gerçekleştirebilirsiniz. Buna ek olarak karşıdaki telefonun Whatsapp ve Instagram gibi sosyal medyalarındaki bütün mesajlara ve arama geçmişi gibi detaylarına da bu uygulamalar sayesinde erişebilirsiniz. 

Bu uygulamaları kullanmak için tek yapmanız gereken, uygulamayı aldıktan sonra size verilen dosyayı takip etmek istediğiniz telefona bir kez yüklemek. Devamında uygulama varlığını gizleyecek ve siz de size özel panel üzerinden verileri takip edebileceksiniz. Onun haricinde tek hatırlamanız gereken şey, bu uygulamaların tek legal kullanım grubunun reşit olmayan çocukların takibi için olduğu ve harici kullanımda yasal sorumluluğun size ait olduğudur. 

1) mSpy

A map of a city

Description automatically generated

mSpy ile telefon sinyalinden yer tespit ihtiyacına gerek kalmadan hedef telefonun istemediğiniz kadar verisine erişebilirsiniz. Takip ettiğiniz kişi günün hangi saati nereye gitmiş ve nerelerde bulunmuş harita üzerinde görebilir ve dilerseniz bu yerlerin coğrafi koordinatlarını da elde edebilirsiniz. Ayrıca, güvenli bir coğrafi bölge belirleyerek takip ettiğiniz kişi bu bölgenin dışına çıktığında haberdar olabilirsiniz. Ayrıyeten, bütün bunlara ek olarak takip ettiğiniz kişinin Whatsapp mesajları gibi pek çok detaya erişebilirsiniz. Bütün bunların en güzel noktası ise takip ettiğiniz kişiden tamamen habersiz gerçekleşiyor olması. 

mSpy uygulaması ile ilgili daha fazla bilgi almak ve kapsamlı bir telefon takibi amaçlı kullanımını öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

2) Eyezy 

A screenshot of a blue and white website

Description automatically generated

Eyezy de tıpkı mSpy gibi en bilindik telefon takip uygulamalarındandır ve konum takibi konusunda geniş çapta imkanlar sunar. Eyezy ile, takip ettiğiniz kişinin konumunu telefon sinyali ile yer tespiti işlemine gerek kalmadan size özel bir panel üzerinde görebilirsiniz.  Ayrıca mSpy’da olduğu gibi Geofencing ile belirlediğiniz bölgenin dışına çıkıldığında program tarafından haberdar edilebilirsiniz. Takip ettiğiniz kişi, ne takip edildiğinden ne de kendisine güvenli bir bölge çizildiğinden haberdar olur.

Eyezy uygulaması ile ilgili daha fazla bilgi almak ve telefon sinyalinden konum tespiti alternatifi olarak kendisini kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz. 

3) Spynger

spynger ŞİMDİ dene
A hand holding a cell phone

Description automatically generated

Sektördeki en güçlü telefon takip uygulamalarından biri olan Spynger, kafanızdaki “telefon sinyali ile yer tespiti nasıl yapılır?” sorusunu bitirecek güçte bir uygulama çünkü kendisi ile buna hiç ihtiyaç duymayacaksınız.

Spynger’i bir kez takip etmek istediğiniz telefona kurduktan sonra:

  • Kapsamlı konum bilgilerine (hem harita üzerinden hem de koordinat olarak)
  • Whatsapp, Instagram ve Messenger gibi onlarca sosyal medyadaki mesajlaşmalarına
  • Rehber bilgilerine
  • Arama ve SMS geçmişine
  • Etkinlik takvimine
  • Telefonda yüklü olan uygulamalara
  • Galeri verilerine
  • Bağlanılan WIFI ağ bilgilerine
  • Tarayıcı geçmişine

Ve bunun gibi daha pek çok veriye erişebilecek ve bunların takibini size özel bir panel üzerinden yapabileceksiniz. Spynger uygulaması ile ilgili daha fazla bilgi almak ve kendisini telefon sinyalinden yer tespiti amaçlı kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz.

spynger ŞİMDİ dene

Bu makalenin “Telefon sinyali nasıl tespit edilir?” ve “Sinyalden yer tespiti nasıl yapılır?” gibi soruları soran kişiler için açıklayıcı olduğunu umuyoruz. Lütfen bu makaledeki yöntemleri uygularken ve uygulamaları kullanırken birtakım yasaları çiğnememeye özen gösterin ve bu konuda bilinçli olun.

Yorumla

Yorum yapın