Satış Ortaklığı Beyanı | Yasal Uyarı | İletişim

Facebook Messenger Başkalarının Mesajlarını Okuma

Facebook, her ne kadar bazıları tarafından “miladı geçti” etiketi konulsa da hala milyonlarca kişi tarafından kullanılan bir sosyal medya platformu. Özellikle mesajlaşma için kendi Messenger uygulamasını tanıttıktan sonra biraz kan kaybeden platform, hala direnmeye ve pek çok kişi tarafından tercih edilmeye devam ediyor. Durum böyle olunca, nasıl ki insanlar eşlerinin dostlarının Whatsapp yahut Instagram mesajlarını merak ediyorsa Facebook mesajlarını da merak ediyor. Bu da Facebook Messenger başkalarının mesajlarını okuma yöntemlerini epey bir önemli kılıyor. 

Başkasının Messenger Mesajlarını Nasıl Okurum? 

Başka birinin Messenger mesajlarını okuma için önünüzde birkaç yöntem bulunuyor. Eğer ben ekstra program kullanmayacağım ve geleneksel yöntemlerle devam edeceğim diyorsanız önünüzdeki yöntemler biraz kısıtlı ancak yine de bir üstünden geçelim. 

Başkasının Messenger mesajlarını okumak, aşağıda sunacağımız yöntemler ile epey bir zor ve şansın çok yanınızda olması gerekiyor. Yine de bir şansınızı deneyebilirsiniz: 

  • Başka birinin Facebook mesajlarını okuma şansınızı arttırmak için o kişinin sizin de erişiminiz olduğu bir bilgisayar kullanıyor olması faydanıza olur. Eğer böyle bir durum varsa oturumu açık unutup unutmadığını kontrol edebilir ve eğer açık unuttuysa mesajları okumaya başlayabilirsiniz.
  • Bilgisayarınıza klavye hareketlerini kaydeden bir keylogger programı kurup mesajlarını okumak istediğiniz kişinin Facebook giriş bilgilerine erişebilirsiniz. Ancak bilgilerine erişseniz bile giriş yapmaya çalıştığınızda bu kişinin kod veya bir link ile onayı istenebilir. Ek olarak, giriş yapma denemeniz bu kişiye mail olarak gidecektir.
  • Bilgisayarınıza bir ekran kaydedici kurup bu kişi bilgisayar başına geçtiği zaman ekran kaydı almayı deneyip okuyabildiğiniz mesajları okuyabilirsiniz. 

Ne yazık ki bu yöntemler için önünüzde başkasının Messenger hesabına girmek gibi engeller var.  Ayrıca tahmin edebileceğiniz gibi bu yöntemlerin çalışma şansı oldukça düşük ve giriş yapma denemelerinizde karşıya mail gideceği için yakalanma ihtimaliniz yüksek. Buna ek olarak bilgisayarın ekran kaydını alma girişiminiz de karşıdaki kişi tarafından anlaşılabilir.

Kaş yaparken göz çıkarmamak için yukarıdaki riskli yöntemlerden uzak durulması tavsiye edilir. Peki o zaman ne yapacağız diye soracak olursanız, aşağıda size açıklayacağımız telefon takip uygulamalarını kullanabilirsiniz. Bu uygulamaları kullanmak, yukarıdaki yöntemlere göre çok daha risksizdir ve kesin sonuç verir.

Başkasının Facebook Messenger Yazışmalarını Kesin Olarak Görme için Programlar

Aşağıda size açıklayacağımız programlar, sadece Facebook Messenger üzerine özelleşmiş programlar değillerdir. Evet, size istediğiniz kişinin Facebook Messenger yazışmalarını bütün detaylarıyla sunarlar ama buna ek olarak Whatsapp yazışmaları ve telefonun galeri verileri takibi gibi aşağıda açıklayacağımız pek çok veriye erişebilirsiniz. Hafızanızda tutmanız gereken tek nokta, bu programları legal kullanım alanı olan ebeveyn – çocuk kontrolü bağlamı dışında kullanmanın, kullanan kişinin yasal sorumluluğunda olduğudur. 

1) mSpy

A screenshot of a chat

Description automatically generated

Başkasının Facebook mesajlarını okuma için kullanabileceğiniz ilk program mSpy’dir. Kendisini bir kez takip etmek istediğiniz telefona kurduktan sonra, mSpy kurulduğunu gizler ve size kendi paneli üzerinden veri aktarmaya başlar. mSpy ile takip ettiğiniz telefonun aşağıdaki verilerine erişebilirsiniz:

  • Whatsapp, Skype, Instagram ve Facebook Messenger gibi onlarca sosyal medyadaki yazışmaları
  • Telefonun bütün konum bilgileri
  • Galeri verileri
  • SMS ve arama geçmişi verileri
  • Keylogger ile klavye hareketleri takibi
  • Etkinlik planlamaları ve alınan notlar
  • Bağlanılan Wifi Ağları

Bu denli geniş bir veri havuzuna mSpy ile nasıl erişebileceğinizi öğrenmek ve örnek bir demo görmek için buraya tıklayabilirsiniz. 

2) Eyezy 

A cell phone with a screen showing different icons

Description automatically generated with medium confidence

Tıpkı mSpy gibi Messenger başkalarının mesajlarını görme için kullanabileceğiniz bir başka program ise Eyezy. Eyezy ile, karşınızdaki kişinin Messenger üzerinden kimlerle hangi konuları ne zaman konuştuğundan tutun da bu kişilerle başka hangi sosyal medyalar üzerinden konuştuğuna, takip ettiğiniz kişinin gittiği yerlere ve buralarda çekindiği fotoğraflara, bağlandığı Wifi ağlarına ve bunun gibi daha pek çok detaya kendine has paneli üzerinden kolayca erişebilirsiniz.

Eyezy uygulaması ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve örnek bir demo görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

3) Spynger

spynger ŞİMDİ dene
A hand holding a phone

Description automatically generated

İstediğiniz kişinin bütün Messenger yazışma detaylarını önünüze serecek güçte bir uygulama olan Spynger, kullanımı çok efektif bir uygulamadır. Bir kez hedef telefona kurulduktan sonra o kişinin kullandığı her sosyal medya yazışmasının detaylarına erişmenizi ve dilerseniz bu yazışmaların ekran görüntüsünü alabilmenize olanak sağlar.

Bunun yanı sıra, diğer iki telefon takip uygulamasında da yapabildiğiniz gibi site engelleme, uygulama kısıtlama ve bazı Wifi ağlarına erişim kısıtlama gibi uzaktan diğer telefonları kontrol edebilirsiniz.

Spynger uygulaması ile ilgili detaylı bilgi almak ve kendisini Facebook başkalarının mesajlarını okuma konusunda nasıl kullanacağınızı öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz. 

spynger ŞİMDİ dene

Umarız bu makale, “Başkasının Facebook mesajları nasıl okunur?” sorusunu soranlar için açıklayıcı olmuştur. Lütfen bu makalede anlatılan teknikleri uygularken ve bahsedilen uygulamaları kullanırken çiğneyebileceğiniz bazı yasalar olabileceğinin farkında olun.

Yorumla

Yorum yapın