Satış Ortaklığı Beyanı | Yasal Uyarı | İletişim

Facebook Hesabı Nasıl Çalınır – Facebook Hesap Çalma Yöntemleri

Facebook Hesabı Nasıl Çalınır?” sorusu, herhangi birinin Facebook hesabına bir sebepten dolayı erişim sağlamaya çalışıp mesajlarını okumak isteyen kişiler tarafından oldukça sık sorulan bir sorudur. Bu kişiler, eşlerinin dostlarının Facebook hesabını ele geçirip kendileriyle ilgili merak ettikleri şeyleri öğrenmek isterler. Sosyal medya yaygınlığının günümüzde ulaştığı bu noktada, insanların pek çok mesajlaşmasını ve kritik görüşmesini sosyal medya üzerinden yaptığını düşünürsek Facebook hesap hack olaylarının gündeme gelmesi çok doğal. Bugün bu konu üzerinde duracak ve alternatifler ile ilgili konuşacağız. 

Facebook Hesabı Çalma Yöntemleri Nelerdir? 

Öncelikle, konuya başlamadan önce bir başkasının hesabını izinsiz bir şekilde ele geçirmenin yasalara aykırı olabileceğini hatırlatarak başlayalım. 

Bir başkasının Facebook hesabını ele geçirmek istiyorsanız ve bunu geleneksel yöntemleri kullanarak yapmak istiyorsanız, önünüzde birkaç yol bulunuyor. Bu yolların işe yarama ihtimali artık düşük olsa da sizin için bazılarını listeledik: 

 • Phishing Tekniği: Phishing, sadece Facebook hesap hackleme için değil, bunun dışında daha birçok hesabı hacklemek için kullanılabilecek bir yöntemdir. Bu yöntemde, Facebook’un birebir aynısı bir giriş ekranı tasarlarsınız ve hesabını çalmak istediğiniz kişinin bir şekilde bu fake site üzerinden hesap bilgilerini girmesini sağlarsınız. Daha sonra onun bilgileri sisteme kaydedilir ve sizin panelinizde görünür. Günün sonunda karşıdaki kişinin e-posta ve şifresini elde etmiş olursunuz.
 • Şifremi Unuttum Seçeneği: Eğer Facebook hesabını hacklemek istediğiniz kişinin e-postasına yahut telefon mesajlarına erişiminiz varsa şifremi unuttum seçeneği ile ilerleyin. Bu seçenekle ilerledikten sonra şifreyi kendi istediğiniz şifreyle değiştirin ve daha sonra hesaba erişim sağlayın. 
 • Keylogger Kullanmak: Karşıdaki kişinin Facebook hesabına giriş yapacağı herhangi bir cihaza (telefon, tablet, bilgisayar vb.) klavye hareketlerini kaydeden bir keylogger programı kurmak. Kişinin Facebook’a kayıt olduğu ve e-posta ve şifreyi elde etmenize yardımcı olur. 

Bu yöntemler, doğru uygulandığı takdirde karşıdaki kişinin Facebook hesabını çalmanıza yardımcı olabilir ancak birtakım eksiklikleri var: 

 • Karşıdaki kişinin Facebook giriş bilgilerini elde etseniz bile iki adımlı doğrulama sebebi ile giriş bilgileri yeterli olmayacaktır. Tam erişim için kişinin telefonuna ve kodun geldiği yere de erişiminiz olması gerekir. Ayrıca, başarısız giriş denemeniz kişinin e-postasına mail yoluyla iletilecektir.
 • Hesabın şifresini değiştirip çalsanız bile sadece eski mesajları görebilirsiniz, yeni mesajları takip etme şansınız olmaz çünkü hesap çalındığı için karşıdaki kişi mesajlaşmalara devam edemeyecektir. 

Bu yöntemlerin dışında, “Facebook nasıl çalabilirim?” sorusunun en işe yarayan yöntemlerinden biri telefon takip uygulamaları kullanmaktır. Bu uygulamalar herhangi bir teknik bilgi gerektirmez ve karşıdaki kişinin haberi olmadan hesabına erişim sağlarsınız.

Herhangi Birinin Facebook Hesabına Erişim için Telefon Takip Uygulamaları

Aşağıda açıklayacağımız 3 telefon takip uygulamasına, hedef telefonun Facebook dahil pek çok verisine kendilerinin haberi olmadan ulaşmanız mümkündür. Tek yapmanız gereken, bu uygulamaları sadece bir kez telefonlarına kurmaktır. Sonrasında sizden herhangi bir aksiyon beklenmeyecektir. Bu uygulamalar ile aklınızda tutmanız gereken bir başka nokta ise asıl legal kullanım alanlarının ebeveynlerin çocuk kontrolü üzerine olmasıdır. Harici ve izinsiz kullanımlarda yasal sorumluluk size aittir.

1) mSpy

A screenshot of a social media page

Description automatically generated

Halk arasında Facebook patlatma işleminin size getirdiğinden çok daha fazlasını mSpy getirebilir. Karşıdaki kişinin haberi olmadan onların bütün Facebook verilerine mSpy’ın kendine has paneli üzerinden erişebilirsiniz. Facebook verilerine ek olarak hedef telefonun: 

 • Galeri verilerine
 • Gün ve saat bazlı hangi konumda olduklarına (harita üzerinden)
 • SMS ve arama geçmişi verileri
 • Whatsapp, Facebook ve Instagram gibi sosyal medya uygulamalarındaki bütün mesajlarına Facebook hesap çalma gereksinimi olmadan erişim 
 • Rehber verilerine erişim 
 • Bağlanılan Wifi ağ bilgilerine

Erişebilirsiniz. mSpy uygulaması ile ilgili daha fazla bilgi almak ve örnek bir demo görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

2) Eyezy 

A screenshot of a computer

Description automatically generated

Eyezy de tıpkı mSpy gibi bir telefon takip uygulamasıdır. Hedef telefona kendisini bir kez kurduktan sonra arkanıza yaslanıp karşınızdaki kişinin bütün Facebook verilerine erişmenin tadını çıkarabilirsiniz. Facebook üzerinden ne zaman kimlerle mesajlaştıklarını, başka hangi sosyal medyalardan kimlerle mesajlaştıklarını, gün içerisinde hangi konumlarında bulunduklarını ve bu konumlardan hangi fotoğrafları çektiklerini detaylı bir şekilde Eyezy üzerinden görebilirsiniz.

Eyezy ile ilgili daha fazla bilgi almak ve Facebook hesap hackleme gereksinimi olmaksızın karşıdaki kişinin Facebook mesajlarına nasıl erişebileceğinizi öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

3) Spynger

spynger ŞİMDİ dene
A hand holding a phone

Description automatically generated

Bir başka popüler telefon takip uygulamalarından biri olan Spynger ile, kurulu olduğu telefonun istemediğiniz kadar Facebook verisine kendilerinin haberi olmadan erişebilirsiniz.

Diğer takip uygulamalarının sunduğu özellikleri size fazlasıyla sunan Spynger uygulaması ile ilgili daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

spynger ŞİMDİ dene

Umarız bu makale, “Facebook Hesabı Çalma Yöntemleri” konusunda açıklayıcı olmuştur. Lütfen bu makaledeki yöntemleri uygularken ve uygulamaları kullanırken birtakım yasal sorumluluk altına girebileceğinizin bilincinde olun.

Yorumla

Yorum yapın