Satış Ortaklığı Beyanı | Yasal Uyarı | İletişim

Çocuğumun Whatsapp Mesajlarını Nasıl Takip Ederim

Günümüzde ne yazık ki aileler dışsal etmenlerin güvenilirliği konusunda emin değil. Her gün çocuklarını okula, kursa ya da herhangi bir sosyal aktiviteye gitmeleri için dışarı yollayan aileler, dışarıda çocuklarının ne gibi tehlikeli etmenlere maruz kalmış olabileceğini öğrenmek ve bunun takibini yapmak istiyor. Çocuklarının bir şekilde yanlış yola düşmesinden endişe duyan ve bunu onların haberi olmadan takip etmek isteyen aileler, “çocuğumun Whatsapp mesajlarını nasıl takip ederim? “ gibi sorularla çocuklarını takip etmek istiyor.

Çocuğumun Whatsapp Mesajlarını Nasıl Takip Ederim? 

Öncelikle eğer çocuğunuzun kötü işlere bulaşmadığından ve yanlış kişilerle iletişim kurmadığından emin olmak ve onu takip etmek istiyorsanız, bunu sadece Whatsapp değil pek çok sosyal medya ve uygulama için yapmalısınız. Elbette ki Whatsapp en temel mesajlaşma uygulaması ve artık neredeyse kendisini kullanmayan bir telefon yok, ancak bu demek değil ki diğer sosyal medya uygulamalarını takip etmek gerekmiyor. 

Eğer çocuğunuzu takip etmek ve onun Whatsapp mesajlarını okumak istiyorsanız, size aşağıda çocuğu takip etmek için 3 uygulama sunacağız. Bu uygulamaları kullandığınız sürece “çocuğumu nasıl takip edebilirim?” sorusu tarihe karışmış olacak. 

Çocuğunun Whatsapp Mesajlarını ve Telefonunu Takip Etmek İsteyenler için Uygulamalar

Aşağıda size açıklayacağımız uygulamalar, telefondan çocuğunu takip etmek isteyen ebeveynler için birebirdir ve bu uygulamaları reşit olmayan çocuğunuzun üzerinde kullanmak herhangi bir yasal risk içermemektedir. Gönül rahatlığıyla kullanıp çocuğunuzu takip edebilirsiniz. 

Aşağıdaki uygulamalar her ne kadar Whatsapp ebeveyn kontrolü amacıyla kullanılabilecek olsa da, bunun dışında daha birçok fonksiyona sahip. 

1) mSpy

A screenshot of a phone

Description automatically generated

Çocuğunuzu takip etmek için kullanılabileceğiniz ilk uygulama mSpy. 2010 yılında geliştirilen ve piyasaya çıktığı ilk günden itibaren hızla gelişmeye devam eden mSpy, oldukça kuvvetli bir uygulamadır.

Kendisini telefondan çocuk takibi amaçlı kullanmak istiyorsanız tek yapmanız gereken çocuğunuzun telefonuna mSpy’i kurmaktır. Bir kez kurulumdan sonra ekstra bir işlem yapmanıza gerek yoktur. mSpy hedef telefonda kurulu bir şekilde kalır ve çocuğunuz bunu fark etmez bile. 

Peki “çocuğumun Whatsapp mesajlarını nasıl takip ederim?” sorusunu sorarak çıktığınız bu yolda mSpy’i kullanarak hangi verilere erişebilirsiniz: 

  • Konum bilgileri – çocuğunuz günün hangi saati nerede bulunmuş direkt telefonunun konum verisinden erişebilirsiniz.
  • Wifi ağ bilgileri – çocuğunuz gün içinde hangi yerlerin wifi ağlarına bağlanmış görebilirsiniz.
  • Sosyal medya yazışma bilgileri – sizin aradığınız bölüm burası. Çocuğunuzun Whatsapp mesajlarını, Instagram mesajlarını, Telegram ve Messenger yazışmalarını görebilir ve analiz edebilirsiniz. Veriler sık sık güncellenmektedir.
  • Galeri verileri – çocuğunuzun telefonundaki bütün fotoğraf ve videoları görebilirsiniz.
  • Internet arama geçmişi – çocuğunuz internette hangi sitelere giriyor ve ne gibi şeyleri aratıyor görebilirsiniz. 
  • Anahtar kelime filtrelemesi – diyelim ki çocuğunuzun “araba” kelimesini kullandığı her andan ve her platformdan haberdar olmak istiyorsunuz. Anahtar kelimeyi “araba” olarak ayarladığınız anda, çocuğunuzun araba kelimesini kullandığı her andan ve her platformdan anında haberdar edilirsiniz. Genelde aileler bunu madde kullanımı ile ilgili araştırma yapıyor mu yahut birileriyle diyaloğa giriyor mu öğrenmek için kullanıyor.

Ayrıca, mSpy ile çocuğunuzun bazı sitelere girmesini kısıtlayabilir, bir takım uygulamalara erişimini kısıtlayabilir ve seçeceğiniz wifi ağlarına bağlanmasını engelleyebilirsiniz. En popüler çocuk takip uygulamalarından biri olan mSpy ile ilgili bilgi almak ve çocuğunuzun Whatsapp mesajlarını okuma konusunda kendisini nasıl kullanacağınızı öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz: : Mspy Nedir, Nasıl Kullanılır? 

2) Eyezy 

A screenshot of a map

Description automatically generated

Eyezy uygulaması da tıpkı mSpy gibi kuvvetli bir telefon takip uygulamasıdır. Bir kere çocuğunuzun telefonuna kurulduktan sonra size onun telefonu ile ilgili istemediğiniz kadar veriye ulaşabilirsiniz. Sizden ilk kurulumdan sonra herhangi bir ek işlem beklenmeyen Eyezy uygulaması ile arkanıza yaslanıp veri okumanın tadını çıkarabilirsiniz.

Çocuğunuzun Whatsapp mesajlarını takip etmek dışında konum verilerine erişebilir, hangi etkinlikleri planladığını öğrenebilir, galeri içeriklerini görebilir ve yasaklı sitelere girip girmediğini öğrenmek için tarayıcı geçmiş dökümüne erişebilirsiniz. Ayrıca SMS ve arama geçmişine erişerek çocuğunuzun kendi hattı üzerinden kimlerle iletişim kurduğunu da görebilirsiniz.

Eyezy uygulaması ile ilgili detaylı bilgi almak ve çocuğunuzu takip etmek için kullanacağınız panelin örnek bir demosunu görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

3) Spynger

A person holding a phone

Description automatically generated

En popüler çocuk takip uygulamalarından biri olan Spynger ile, çocuğunuzun attığı her adımdan haberdar olabilirsiniz. Diğer iki uygulama gibi kurulduktan sonra size veri aktarımına başlayan Spynger ile, diğer iki uygulamanın yapabildiklerini kullanımı rahat bir panel üzerinden yapabilirsiniz.

Çocuğunuzun Whatsapp mesajlarına, Instagram mesajlarına ve kullandığı neredeyse her sosyal medyadaki mesajlarına Spynger ile erişebilirsiniz. Spynger ile ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Umarız bu makale “Çocuğumun Whatsapp Mesajlarını Nasıl Takip Edebilirim?” konusunda açıklayıcı olmuştur. 

5/5 - (8 Kişi Puan Verdi)

Yorum yapın