Satış Ortaklığı Beyanı | Yasal Uyarı | İletişim

Bir Telefonda İki Whatsapp Olduğunu Nasıl Anlarız

Bir Telefonda İki Whatsapp Olduğunu Nasıl Anlarız ? Pek çok kişi, gerek iş ile özel yaşamlarını ayırmak, gerek ise işlerini birbirinden ayırmak, gerek ise tamamen farklı sebeplerle bir telefonda iki Whatsapp kullanma yoluna gidebiliyor. Bunun için harici bir uygulama vs. gerekmiyor, Whatsapp’ın kendi uygulaması içinden işlemleri gerçekleştirip bir telefonda iki Whatsapp kullanabiliyorsunuz. Peki, bir telefonda iki Whatsapp olduğu nasıl anlaşılır? 

Bir Telefonda İki Whatsapp Olduğunu Nasıl Anlarız? 

Aynı telefonda 2 Whatsapp kullanma, yukarıda saydığımız sebeplerden dolayı kimi zaman pratik olabiliyor. Ancak bazı durumlarda da bu işlem gizli işlerini saklamak ve çok özel konuşmalarını diğer Whatsapp hesabından yapmak için kullanılabiliyor. Bu nedenle, özellikle ilişkilerinde eşlerinden şüphelenen kişiler “eşimin iki Whatsapp kullandığını nasıl anlarım?” gibi sorular sorabiliyorlar. 

Bunun aslında çok basit bir yöntemi var ancak bunun için iki Whatsapp kullanıp kullanmadığını merak ettiğiniz telefona erişim sağlamanız gerekiyor: 

 • Öncelikle telefona erişimden sonra Whatsapp’a girin. 
 • Daha sonra Hesap bölümüne gelin. 
 • Karşınıza çıkan bölümde “çift hesap” bölümünü inceleyin ve “çift hesap ekle” butonunun aktif olup olmadığını kontrol edin. 
 • Eğer bu bölümde iki farklı numara görüyorsanız söz konusu numara iki adet Whatsapp kullanıyor demektir. 

Bir telefonda iki Whatsapp olup olmadığını yukarıdaki yöntemle rahat bir şekilde anlayabilirsiniz. Whatsapp iki hesap kullanma işleminin ayarlarda sebep olduğu bu gösterge ile bu yöntemi çalıştırabilmek mümkün.

Bir diğer yöntem ise karşınızdaki kişinin profilinin, eğer aynı telefonda 2 Whatsapp kullanıyorsa ve sizinle 2. Profili ile konuşuyorsa şekil değiştirmesi. Bu gibi bir durumda karşıdaki kişinin adının sağ tarafında 2 adet mavi tik olacaktır. Buna da dikkat edebilirsiniz.

Bir Telefonda İki Whatsapp Olup Olmadığını Yazışma Takibi ile Anlama

Başlamadan hatırlatalım, aşağıda sunacağımız uygulamaların legal kapsam alanı sadece ebeveynlerin çocuk kontrolü üzerinedir. Harici kullanımda her ne kadar aynı güçte ve etkide çalışıyor olsa da yasal sorumluluk size aittir. 

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, eğer karşıdaki kişinin iki Whatsapp kullanıp kullanmadığını merak ediyorsak genelde onların bir işler karıştırdıklarından şüpheleniyor oluyoruz. Genelde bu gruba, eşlerinin başka biriyle görüştüğünden ya da başka bir iş karıştırdığından şüphelenen kişiler giriyor.

Bu noktada aşağıda size açıklayacağımız uygulamalar karşı tarafın telefon takibi konusunda size yardımcı olabilir ve böylece iki Whatsapp kullanıp kullanmadıklarını da anlayabilirsiniz.

1) mSpy

A screenshot of a computer

Description automatically generated

mSpy, adının İngilizce anlamından da çıkarabileceğiniz gibi bir telefon takip uygulaması. Kurulduğu telefonun konum, yazışmalar ve galeri gibi pek çok verisine erişmenizi sağlayan mSpy programı, kendi paneli üzerinden sizlerin karşı tarafın iki Whatsapp kullanıp kullanmadığını anlamanız konusunda yardımcı olabilir. 

Merak ettiğiniz telefonun Whatsapp ve Instagram gibi sosyal medya yazışmalarına, gittiği yerlerin konum bilgisine, bağlandığı Wifi ağlarının isim bilgisine, galeri verilerine, SMS ve arama geçmişi gibi verilerine erişmenize sağlayan mSpy ile karşınızdaki kişinin iki Whatsapp kullanıp kullanmadığını anlayabilirsiniz.

Zaten eğer karşıdaki kişinin iki Whatsapp kullanıp kullanmadığını merak ediyorsanız bunun sebebi kimlerle konuştuklarını öğrenmek istemenizdir ve mSpy size bunu sağlayabilir. Bu derece güçlü bir uygulama olan mSpy ile ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz: Mspy Nedir, Nasıl Kullanılır? 

2) Eyezy 

A screenshot of a computer

Description automatically generated

En popüler telefon takip uygulamalarından biri olan Eyezy ile oldukça efektif bir şekilde telefon takibi yapabilirsiniz. Takip edilmesi istenen telefona bir kere kurulduktan sonra Eyezy, hızlı bir şekilde veri aktarımına başlar ve kendi paneli üzerinden size rahatça veri okuma imkanı sunar. 

Karşıdaki kişinin bir telefonda 2 Whatsapp hesabı kullanıp kullanmadığını Eyezy ile rahatlıkla anlayabilirsiniz çünkü zaten hedef telefonun bütün Whatsapp yazışma dökümüne erişebiliyorsunuz. Eğer bu yazışmalarda tanımadığınız numara vs. varsa muhtemelen o yazışmalar 2. Whatsapp aracılığı ile yapılıyordur ki zaten asıl merak edilen şey 2. Whatsapp ile neler yapıldığı ve kimlerle konuşulduğudur. 

Eyezy uygulaması ile ilgili detaylı bilgi almak ve örnek bir demo görmek için buraya tıklayabilirsiniz: Eyezy nasıl kurulur

3) Spynger

A hand holding a cell phone

Description automatically generated

En güçlü telefon takip uygulamalarından biri olan Spynger, takip edilmesi istenen telefona bir kez kurulduktan sonra size aşağıdaki verileri senkronize bir halde sunar: 

 • Konum Bilgileri
 • Wifi Ağ Bilgileri
 • SMS ve Arama Geçmişi
 • Internet Tarayıcı Geçmişi
 • Telefonda Yüklü Olan Uygulamalar
 • Galeri Verileri
 • Whatsapp Yazışmaları
 • Instagram Yazışmaları
 • Etkinlik Takvimi
 • Alınan Notlar

Size bu verileri sunan Spynger uygulaması hakkında bilgi almak ve kendisini karşı telefonda iki Whatsapp hesabı olup olmadığını anlamak konusunda nasıl kullanabileceğinizi çözmek için buraya tıklayabilirsiniz. 

Umarız bu makale “bir telefonda iki Whatsapp olduğunu nasıl anlayabiliriz?” sorusunu soranlar için açıklayıcı olmuştur. Lütfen bu makaledeki yöntemleri uygularken yasal hususlar konusunda dikkatli olun. 

5/5 - (9 Kişi Puan Verdi)

Yorum yapın