Satış Ortaklığı Beyanı | Yasal Uyarı | İletişim

Çocuğumun Telefonunu Nasıl Takip Edebilirim?

Günümüzde ne yazık ki birçok yerden korkunç haberlere şahit oluyoruz. Hal böyle olunca aileler, çocuklarının güvenliğinden ve doğru kişilerle irtibatta olduklarından emin olmak istiyor. Tehlikelerin üzerine bir de günümüzdeki iletişim kolaylığı ve mesaj kanallarının bolluğu, aileleri bu konuda çok daha fazla tedirgin ediyor. Bu tedirginlik de aileleri çocuklarının telefonunu takip ederek her an ne yaptıkları konusunda bilgi sahibi olmaya ve internette “Çocuğumun Telefonunu Nasıl Takip Ederim?” araştırmasını yapmaya itiyor. 

Çocuğumun Telefonunu Nasıl Takip Edebilirim? 

Öncelikle bu ailelerin içini en rahatlatacak haber, çocuklarının telefonunu takip etmek için bolca uygulama seçenekleri olmasıdır. Ancak bu seçenek bolluğunun kötü bir tarafı da piyasada çok fazla dolandırıcı takip uygulaması bulunmasıdır. 

Biz bu makalede, çocuğumun telefonunu takip etmek istiyorum diyen ailelerin kullanabileceği en popüler 3 uygulamaya değinecek ve bu uygulamalar hakkında kapsamlı bilgiler vereceğiz. 

Aşağıda size açıklayacağımız uygulamalar, ebeveyn kontrolü üzerine tamamen özelleşmiş uygulamalardır ve hedef telefonun bütün verilerine kolayca erişmenize olanak sağlar. Böylelikle çocuğunuz dışarıdayken onun hakkında endişelenmenize gerek kalmaz. 

Çocuğumun Telefonunu Nasıl İzlerim diyen Ailelerin Kullanabileceği 3 Popüler Uygulama

Aşağıdaki uygulamaları kullanmak için, sitelerine gidip kendinize en uygun paketi satın aldıktan sonra size verilen dosyayı çocuğunuzun telefonuna yüklemeniz gerekiyor. Bu, çocuğunuzun legal ebeveyni olduğunuz için sizi çok zorlamasa gerek ki zaten söz konusu uygulamayı yüklemek herhangi bir teknik bilgi gerektirmiyor.

Uygulamayı çocuğunuzun telefonuna bir kez yükledikten sonra aşağıda bahsedeceğimiz verilere anlık olarak erişebiliyorsunuz. Uygulama da çocuğunuzun telefonunda gizli kaldığından dolayı çocuğunuzun bundan haberi olmuyor ve siz de onun güvenini kırmamış oluyorsunuz.

1) mSpy

A screen shot of a phone

Description automatically generated

“kendi telefonumdan çocuğumun telefonunu nasıl takip edebilirim?” sorusunu soran birçok ebeveynin ilk tercihi mSpy uygulaması. 2010’dan beridir sektörde bulunan ve 1.5 milyon mutlu müşteri portföyüne sahip olan mSpy uygulaması. Kurulumdan sonra sizin çocuğunuzla ilgili meraklanmanıza olanak vermeyecek kadar veriyi size senkronize olarak sağlar. 

mSpy ile çocuğunuzun: 

  • Gittiği yerlere ve bu yerlere hangi sırayla gittiğine erişebilirsiniz. Bunu harita üzerinden görebileceğiniz gibi coğrafi koordinatları da tespit etme şansınız var.
  • Hangi sosyal medya kanallarından (Whatsapp, Instagram ve Telegram gibi onlarca kanal) kimlerle neleri ne zaman konuştuklarını görebilir. Bu noktada eğer çocuğunuzun tehlikeli kişilerle irtibatta olduğundan şüpheleniyorsanız bu seçenek işinizi çok kolaylaştıracaktır. 
  • Galeri verilerini ve çekindiği bütün fotoğraf videoları görebilirsiniz.
  • SMS ve arama geçmişine erişerek rehberine kimleri kaydettiğini ve bu kişilerle nerelerden irtibat kurduğunu saptayabilirsiniz.
  • E-posta geçmişi ile kimlerle mailleştiklerini öğrenebilirsiniz.
  • Internet tarayıcı geçmiş dökümü ile internette hangi siteleri ziyaret ettiklerini ve bu sitelerde neleri araştırdıklarını görebilirsiniz. 
  • Telefonlarında yüklü olan uygulamaların listesine ulaşabilirsiniz. 

Bu verilere erişebilmenizin yanı sıra, uygulama ve internet sitesi engelleme gibi pek çok şeyi de mSpy ile yapabilirsiniz. mSpy ile ilgili daha fazla bilgi almak ve örnek bir demo görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

2) Eyezy 

A screenshot of a map

Description automatically generated

Eyezy de aynı mSpy gibi sektördeki en popüler takip uygulamalarından biri ve “çocuğumu cep telefonundan nasıl takip edebilirim?” sorusunu soranların bir başka tercihi. Eyezy, bir kez çocuğunuzun telefonuna gizlice kurulduktan sonra size anında veri aktarmaya başlayabilecek güçte bir yazılım.

Eyezy ile, acaba çocuğum şu an nerede ve kimlerle gibi sorularınızdan hemen kurtulabilir ve çocuğunuzun kapsamlı konum analizine ulaşabilirsiniz. Ayrıca, eğer çocuğunuzun kimlerle neleri konuştuğunu merak ediyor ve yanlış yollara düşmemeleri konusunda endişe duyuyorsanız kapsamlı sosyal medya mesaj analizine ulaşabilirsiniz.

mSpy’ın sunduğu verilerin tamamına erişmenizi sağlayan Eyezy uygulaması; yine mSpy gibi belirli başlı kısıtlamalar yapmanıza olanak sağlar: 

  • Çocuğunuzun dilediğiniz Wifi ağlarına, internet sitelerine ve uygulamalara erişimini kısıtlayabilirsiniz.
  • Anahtar kelime takibi ile çocuğunuz belirlediğiniz bir anahtar kelimeyi kullandığı zaman anında bundan haberdar olabilirsiniz.
  • Kapsamlı konum analizi ve Geofencing özelliği ile çocuğunuz belirlediğiniz bir bölgenin dışında çıktığında otomatik olarak haberdar edilirsiniz.

Eyezy uygulaması ile ilgili daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

3) Spynger

spynger ŞİMDİ dene
A cell phone on a table

Description automatically generated

Çocuğunuzun gün içinde nerelere gittiğini, telefonuna kimleri kaydettiğini, kimlerle neleri konuştuğunu, tehlikeli ve onlara zarar verebilecek sitelere girip girmediğini, yasaklı uygulamaları kullanıp kullanmadığını ve bunun gibi detayları merak ediyorsanız, Spynger ile bu sorularınızdan hemen kurtulabilirsiniz.

Spynger, tıpkı ilk 2 çocuk takip uygulaması gibi kurulur ve onların sunduğu verilerin tamamına erişmenize yardımcı olur. Böylelikle, kafanız rahat bir şekilde çocuğunuzun durumu hakkında endişe duymadan hayatınıza devam edebilirsiniz.

Spynger uygulaması ile ilgili daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilir ve kendisini hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

spynger ŞİMDİ dene

Umarız bu makale, “Çocuğumun Telefonunu Nasıl Takip Edebilirim?” sorusunu soran ebeveynler için açıklayıcı olmuştur. Lütfen bu uygulamaları yasal olarak sadece ebeveyni olduğunuz reşit olmayan çocuklar üzerinde kullanabileceğinizi hatırlatalım. 

Yorumla

Yorum yapın