Satış Ortaklığı Beyanı | Yasal Uyarı | İletişim

Çocuğumun Telefonunu Nasıl Kontrol Edebilirim?

İçinde bulunduğumuz toplumda aileler, önceki senelere göre çocukları üzerinde çok daha fazla kontrol sahibi olmak ve yaptıkları çoğu şeyden haberlerinin olmasını istiyorlar. Bunun sebeplerinden en temeli, artık tehlikeli ve çocuğa zararlı olabilecek içeriklerin, çocuğun sadece 4-5 klavye tıklaması kadar uzağında olması. Hal böyle olunca aileler, çocuklarının telefonlarından hangi içeriklere girdiklerini takip etmek ve bunların kontrolünü sağlamak istiyor. Bu da onları “Çocuğumun telefonunu nasıl kontrol edebilirim?” sorusuna götürüyor. 

Çocuğun Telefonunu Kontrol Etme Yöntemleri

Öncelikle, çocuğun telefonunu programsız bir şekilde doğal yollardan takip etmek çok zor. Bunun için muhakkak ek bir yazılım kullanmanız gerekir ki işin aslı zaten burada başlıyor.

Bugün internette çocuğu takip etmek için uygulamalar gibi bir arama yaptığınızda karşınızda doğrusuyla yanlışıyla bir sürü sonucun çıktığını göreceksiniz. En önemli şeylerden biri, bu sonuçlar arasında ayıklama yapabilmek. 

Biz bu makalede sizin kafanızdaki “Çocuğumun Telefonunu Nasıl Kontrol Edebilirim?” sorusuna cevap olması için en popüler 3 uygulamayı paylaşacağız. Bu uygulamalar çocuğunuzun telefonunu uzaktan kontrol etmek için ciddi anlamda donanımlı uygulamalardır.

Çocuğunuzun Telefonunu Kontrol Etmek için Kullanabileceğiniz Programlar

Aşağıda size açıklamasını yapacağımız 3 program, sektörde en çok bilinen telefon takip ve kontrol etme uygulamalarındandır. Kullanımları ise oldukça basittir ve herhangi bir teknik bilgi gerektirmez. Tek yapmanız gereken, bu programların size uyan bir paketini satın aldıktan sonra size verilen dosyayı çocuğunuzun telefonuna bir kereliğine yüklemektir. Sonrasında, çocuğunuzun ruhu bile duymadan onun telefon verilerine erişmeye ve kontrol etmeye başlayabilirsiniz.

1) mSpy

A screenshot of a computer

Description automatically generated

En popüler ebeveyn takip uygulamalarından biri olan mSpy ile, çocuğunuzun telefonundaki verilere erişmek ve bunları kontrol etmek oldukça kolay. mSpy’ı yukarıda tarif ettiğimiz şekilde kurduktan sonra (daha detaylı bir anlatım internet sitelerinde var, olmazsa 7/24 destek alabileceğiniz bir ekipleri var) çocuğunuzun telefon verilerine erişmeye başlayabilirsiniz.

Peki hangi veriler size özel bir panel üzerinden anlık olarak güncelleniyor?

 • Google Hangouts, Skype, Whatsapp, Instagram ve türevleri gibi onlarca mesajlaşma uygulamasındaki bütün detaylar. Mesajlaşma içerikleri, kimle ne zaman yapıldığı gibi bütün verilere erişim.
 • Kapsamlı konum analizi – çocuğunuzun günün hangi saati hangi konumda ne kadar süreliğine bulunduğu gibi bilgiler
 • SMS ve arama geçmişi – kimlerle telefon araması yaptığı ve SMS kanalını kullanarak haberleştiğine erişim
 • Internet tarayıcı geçmişi – Hangi sitelere girdiği ve internette neleri araştırdığı konusunda bilgiler
 • Telefonda yüklü olan uygulamaların listesi
 • Bağlandığı Wifi ağlarının listesi

İyi güzel ama ben hangi veriler üzerinde kontrol sahibiyim diye soracak olursanız: 

 • Çocuğunuzun istemediğiniz sitelere girmesini engelleyebilirsiniz.
 • İstemediğiniz WIFI ağlarına bağlanmasını engelleyerek erişimlerini kısıtlayabilirsiniz.
 • Yüklü olan uygulamalar listesinden erişmesini istemediğiniz uygulamayı seçerek o uygulamayı çocuğunuzun kullanmasını engelleyebilirsiniz.
 • Geofencing özelliği ile bir güvenli bölge belirleyebilir ve çocuğunuz gün içinde bu bölgenin dışında çıkarsa haberdar edilebilirsiniz.
 • Keylogger özelliği ile bir anahtar kelime belirler ve çocuğunuz bu kelimeyi kullandığı an haberdar olursunuz.

Bütün bunların en güzel tarafı, hepsini uzaktan yapabiliyor olabilmeniz. mSpy uygulaması ile ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilir ve kullanımını daha detaylı öğrenebilirsiniz. Ayrıyeten örnek bir demoyu da ücretsiz olarak görebilir ve mSpy paneli hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

2) Eyezy

A screenshot of a computer

Description automatically generated

Eyezy uygulaması da en güçlü mSpy alternatiflerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Çocuğunuzu takip etme için size sunduğu araçlar ise mSpy’da olduğu gibi oldukça güçlü. Hangi konumlara gidip gidemeyeceğini belirleyebiliyor ve belirlediğiniz konumun dışına çıkarsa haberdar olabiliyorsunuz. Ayrıca tıpkı ilk programda olduğu gibi WIFI, internet siteleri ve uygulamalara kısıtlama koyabiliyorsunuz.

Böylelikle çocuğunuzun yasaklı sitelere girmediğinden, bağlanması doğru olmayan ağlara bağlanmadığından ve kullanmasını istemediğiniz uygulamaları kullanmadığından emin olabiliyorsunuz. Bütün bunlara ek olarak bütün sosyal medya yazışmaları gibi bilgilere de senkronize olarak erişebiliyorsunuz. 

Eyezy uygulaması ile ilgili daha fazla bilgi almak ve onu çocuğun telefonunu kontrol etme amaçlı nasıl kullanabileceğinizi öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz. Kendi sitelerinde örnek bir demo görme şansınız da bulunuyor.

3) Spynger

spynger ŞİMDİ dene
A screenshot of a computer

Description automatically generated

İlk 2 çocukların telefonu kontrol programı ile hemen hemen aynı mantığa sahip olan Spynger ile, çocuğunuzun neredeyse bütün verilerine kendinize has bir panel üzerinden erişebilir ve dilediğiniz kısımlara kısıtlama koyabilirsiniz. Örneğin, çocuğunuzun cinsel sitelere giriş yaptığına Spynger panelinin internet geçmişi kısmından gördüyseniz bu sitelere erişim koyarak çocuğunuzun bu içerikleri tüketmediğinden emin olabilirsiniz. 

Spynger uygulaması ile ilgili daha fazla bilgi almak ve çocuğunuzun telefonunu kontrol etmek için kurulumun nasıl olacağını görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

spynger ŞİMDİ dene

Umarız bu makale, “çocuğumun telefonunu nasıl kontrol edebilirim?” sorusunu soran ebeveynler için yararlı olmuştur. Bu uygulamaların legal kullanım grubunun, ebeveyni olduğunuz ve reşit olmayan çocukların kontrolü için olduğunu hatırlatalım.

Yorumla

Yorum yapın