Satış Ortaklığı Beyanı | Yasal Uyarı | İletişim

Çocuğumun Nerede Olduğunu Nasıl Takip Ederim?

Günümüzde ailelerin çocukları üzerinde kontrolcü olma oranları arttı. Bunun çocuklar üzerinde birtakım olumsuz etkileri olabilse de, ailelerin de haklı sebepleri var. Bu sebepler, tahmin edebileceğiniz gibi dışarıdaki hayatın güvensizliği ve her an her şeyin olabilme ihtimali. Bundan dolayı aileler, çocuklarının nerede olduğunu her zaman bilmek ve içlerini rahatlatmak istiyor. Hal böyle olunca, “Çocuğumun Nerede Olduğunu Nasıl Takip Ederim?” sorusunun sorulması da oldukça doğal kalıyor. 

Çocuğumun Nerede Olduğunu Görmek İstiyorum diyen Aileler için Yöntemler

Öncelikle, elbette ki size çocuğunuzun konumunu anlık olarak gösterecek pek çok yöntem bulunuyor. Ancak başlamadan önce belirlemeniz gereken şey, bunu çocuğunuzdan haberli mi yoksa habersiz mi yapmak istediğiniz.

Eğer çocuğunuzun bundan haberi olsun diyorsanız ve onu kendisinin bilgisi dahilinde takip etmek istiyorsanız, istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz. Eğer böyle yaparsanız, hem çocuğunuzun size olan güveni kırılır hem de takip edildiğini bilen biri rutin yaşamına devam etmez. Yani çocuğunuz, gittiğinden şüphelendiğiniz bir yer varsa o yere konumu takip edildiği sürece gitmeyecektir.

Yine de biz çocuğunun haberi olacak şekilde bu işi yapmak isteyen ailelere çözüm yöntemimizi sunalım.

Whatsapp ile Çocuğunuzun Konum Takibi

Eğer herhangi bir “çocuğum nerede uygulaması” temalı bir program kullanmayacaksanız, kullanabileceğiniz en popüler yöntem bu ve kullanımı çok basit.

 • Çocuğunuzun Whatsapp’a girip size anlık konum yollaması gerekiyor. 15 dakika, 1 saat ve 8 saat gibi süreleri olan bu anlık konumu, kendinize göre ayarlayabilirsiniz.
 • Maksimum süreye ulaşıldığında yeni bir anlık konum yollaması gerekecektir. Siz süre dahilinde kendi Whatsapp’ınızdan çocuğunuzun o an nerede olduğunu görebilirsiniz. 

Bu yöntemi bu şekilde çalıştırabilirsiniz ancak dediğimiz gibi takip edildiğini bilen biri normal yaşamına devam etmeyebilir ve hali hazırda gittiği yerlere gitmeyebilir.

Diğer bir seçenek ise ailelerin genelde “çocuğumun nerede olduğunu gösteren uygulama” etiketiyle arattığı takip uygulamaları kullanmaktır.

“Çocuğumun nerede olduğunu gösteren program” Arayışında Olan Ailelerin Kullanabileceği 3 Program

Aşağıdaki uygulamalar, ebeveyn kontrolü üzerine son derece özelleşmiş uygulamalardır ve size çocuğunuzun konumunu ve gittiği yerleri anlık olarak kontrol etme şansı sunabilir. Bu programların en güzel özelliği ise bu işlemi çocuğunuzdan tamamen habersiz bir şekilde yapmasıdır. 

“Çocuğum nerede programı” temalı bu uygulamaları kullanmak için çocuğunuzun telefonuna kısa süreli de olsa erişim sağlayıp size verilen dosyaları çocuğunuzun telefonuna kurmanız gerekiyor. Bu işlemden sonra programlar gizli kalıyor ve sizde size özel paneliniz üzerinden çocuğunuzun nerede olduğunu görebiliyorsunuz.

1) mSpy

A screen shot of a phone

Description automatically generated

Çocuğunuzun nerede olduğunu takip eden uygulama arayışındaysanız sizin çözümünüz mSpy’dır. Kendisini yukarıda tarif ettiğimiz şekilde kurduktan sonra kullanmaya başlayabileceğiniz uygulama, çocuğunuzun konumu ile ilgili aşağıdaki verileri size kapsamlı olarak sunar: 

 • Çocuğunuzun günün hangi saati nerede olduğunu ve gittiği yerlere hangi sırayla gittiğini görebilirsiniz.
 • Bu görme işlemini dilerseniz harita üzerinden yapabilir dilerseniz coğrafi koordinatlara da ulaşabilirsiniz.
 • Ayrıca, Geofencing özelliği ile belirli bir güvenli bölge belirleyebilir ve çocuğunuz bu bölgeden çıktığında paneliniz üzerinden haberdar edilebilirsiniz.

Konum kısmında güçlü çözümler sunan mSpy, aslında çok kapsamlı bir ebeveyn kontrol uygulaması. Çocuğunuzun telefonuna kendisini kurduktan sonra çocuğunuzun sosyal medyalardaki bütün yazışmalarına, internet geçmişine, SMS ve arama geçmişine, galeri verilerine ve bunun gibi daha pek çok verisine konum bilgileriyle beraber erişebiliyorsunuz.

mSpy uygulaması ile ilgili detaylı bilgi almak ve çocuğunuzun kapsamlı konum analizi için kendisini kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2) Eyezy

A screenshot of a map

Description automatically generated

Eyezy de tıpkı mSpy gibi bir ebeveyn kontrol uygulamasıdır ve çocuğunun yerini öğrenmek isteyen ailelere etkili çözümler sunar. Ne zaman nereye gittiklerini görebilir ve mSpy gibi bir güvenli bölge belirleme işlemi yapabilirsiniz.

Bunun dışında, Eyezy ile çocuğunuzun aşağıdaki verilere de erişebilirsiniz:

 • Whatsapp ve Instagram gibi kanallar üzerinden yaptıkları mesajlaşmalar
 • Galeri verileri
 • Internet tarayıcı geçmişi
 • E-posta yazışmaları
 • Telefonda yüklü olan uygulamalar
 • Etkinlik takvimi
 • SMS ve arama geçmişi

Gibi verilere Eyezy uygulaması ile erişebiliyorsunuz. Aynı zamanda uygulamalar ve siteler üzerinde bazı kısıtlamalar yapabileceğiniz Eyezy uygulaması ile ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz. 

3) Spynger

spynger ŞİMDİ dene
A hand holding a phone

Description automatically generated

Spynger de tıpkı ilk 2 uygulama gibi çocuğunun her an nerede olduğunu öğrenmek isteyen ailelere etkili çözümler sunan bir uygulamadır. Bunu kendine has kullanımı kolay bir panel üzerinden yapan Spynger, çocuğunuzun sadece gittiği yerlere değil sosyal medya mesajları gibi pek çok detayına da erişmenizi yardımcı olur.

Böylelikle, kendinizi sadece çocuğunuzun konumunu bilme ile sınırlamaz ve çocuğunuzun mesajlarına, galeri verilerine ve internet geçmişine de erişerek tehlikeli işlere girmediğinden emin olmuş olursunuz.

Spynger uygulaması ile ilgili daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

spynger ŞİMDİ dene

Umarız bu makale, “Çocuğumun Nerede Olduğunu Nasıl Öğrenebilirim?” sorusunu soran aileler için açıklayıcı olmuştur. Lütfen bu uygulamaları sadece ebeveyni olduğunuz ve reşit olmayan çocuklar için legal kapsamda kullanabileceğinizi aklınızda bulundurun. Harici kullanımlarda yasal sorumluluk size aittir.

Yorumla

Yorum yapın