Satış Ortaklığı Beyanı | Yasal Uyarı | İletişim

Birinin Instagram’da Kiminle Konuştuğunu Öğrenme

Günümüzde insan ilişkileri oldukça sallantılı ve tartışmaya açık bir şekilde ilerliyor. Hal böyle olunca, birisiyle tartıştığımızda ya da aramız bozuk olduğunda o kişinin sosyal medyadan kimlerle konuştuğunu merak ediyor ve aramızın bozuk olmasıyla ilgili çıkarım yapmaya çalışıyoruz. Günümüzde de en popüler mesajlaşma uygulaması Instagram olduğundan kişiler birinin Instagram’da kiminle konuştuğunu öğrenme yöntemleri aramasını sıklıkla yapıyorlar. Biz de bu makalede söz konusu yöntemlere değinecek ve size güçlü alternatifler sunmaya çalışacağız. 

Birinin Instagram’da Kiminle Konuştuğunu Nasıl Öğrenebilirim? 

Öncelikle size en etkili sonuç verecek yöntem, o kişinin Instagram hesabına direkt erişim sağlamanızdır. Ancak bu, günümüzde Instagram’ın güvenlik duvarının gücü ve aldıkları önlemler düşünüldüğünde oldukça zor bir işlem. Yüksek teknik bilgi gerektirmesinin yanı sıra, bir kişinin Instagram giriş bilgilerini bilseniz bile iki adımlı doğrulamadan dolayı direkt olarak hesabına erişim sağlayamazsınız. Ekstra onay kodu gerekir. 

Bir kişinin Instagram’da kiminle konuştuğunu öğrenme şansınızı, aşağıdaki yöntemleri deneyerek bir nebze de olsa arttırabilirsiniz ancak bu yöntemlerin de çalışma ihtimali oldukça düşük: 

 • İlk yöntem için söz konusu kişinin sizin bilgisayarınızdan Instagram’ı kullanmış olması ve oturumu açık unutması gerekiyor. Böyle bir senaryo yakalarsanız işiniz kolay demektir, bilgisayarınızın başına geçip kişinin kimlerle konuştuğunu özel mesajlarını inceleyerek görebilirsiniz.
 • Diğer bir yöntem için yine sizin bilgisayarınızdan Instagram’ı kullanması gerekmektedir. Bu yöntemde bilgisayarınızın ekranını kaydedici bir program ayarlar ve kişi bilgisayarınıza Instagram’a girmek için geçtiği zaman ekranı kaydedersiniz. Eğer bilgisayar üzerinden birileriyle konuşuyorsa kimlerle konuştuğunu ekran kaydını izleyerek öğrenebilirsiniz. 

Sizin de tahmin edebileceğiniz gibi, bu yöntemlerin Instagram’da kimin kiminle konuştuğunu görme konusunda çalışma ihtimali oldukça düşük. Karşıdaki kişiyle direkt kontak halinde olmanız (eşiniz ya da karı kocanız gibi) gerekiyor. 

Eğer “Birinin Instagram’da kimlerle konuştuğunu nasıl öğrenebilirim?” sorusuna kesin ve etkili cevap arıyorsanız, sizin devanız aşağıda açıklayacağımız 3 uygulamadadır. 

İşe Yarar Uygulamalar ile Birinin Instagram’da Kimle Konuştuğunu Öğrenme

Aşağıda size açıklayacağımız 3 uygulamayı kullanarak, birinin Instagram’da kiminle konuştuğu dahil olmak üzere Whatsapp konuşmaları, galeri verileri ve konum verileri gibi pek çok hassas verisine eş zamanlı erişim sağlayabilirsiniz. Tek önemli nokta bu uygulamaların ana legal kullanım alanlarının ebeveyn kontrolü üzerine olduğu ve harici izinsiz kullanımlarda sorumluluğun kullanan kişiye ait olduğudur. 

1) mSpy

A screenshot of a chat

Description automatically generated

mSpy uygulaması ile rahatlıkla birinin Instagram’dan kimlerle konuştuğunu görebilirsiniz. Bu kadarla da sınırlı kalmayarak Whatsapp konuşmalarına, konum verilerine, bağlanılan Wifi ağlarının bilgilerine, SMS ve arama geçmişi verilerine, rehber kayıtlarına, etkinlik takvimine ve galeri verilerine erişim sağlayabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken şey, mSpy’ı takip etmek istediğiniz telefona gizlice kurmaktır. Daha sonra program, telefon sahibinden habersiz bir şekilde size birçok kategorideki veriyi senkronize olarak aktaracaktır.

Siz arkanıza yaslanarak karşıdaki kişinin kimlerle neleri konuştuğunu, hangi fotoğrafları çekindiğini ve hangi sitelere girdiğini ondan habersiz bir şekilde takip edebilirsiniz.

mSpy uygulaması ile ilgili kapsamlı bilgi almak ve programın örnek bir panelini görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

2) Eyezy

A person with a phone and a screen

Description automatically generated

Eyezy uygulaması da birinin Instagram’da kiminle konuştuğunu görmek için en popüler uygulamalardan biridir. Tıpkı mSpy gibi hedef telefona bir kez kurulması, programın gizli kalıp çalışması için yeterlidir.

Tek kurulumdan sonra Eyezy uygulaması ile karşıdaki kişiden habersiz biçimde şu verilere erişebilirsiniz:

 • Sosyal medya mesajları (Whatsapp, Instagram, Telegram vb.)
 • Galeri verileri 
 • Harita üzerinden saat saat konum verileri
 • Etkinlik takvimi
 • Keylogger ile klavye hareketlerinin takibi
 • Internet geçmişi
 • E Posta yazışmaları
 • SMS ve arama geçmişi
 • Rehber kayıt verileri

Bu veri okyanusuna size kendi paneli üzerinden rahatlıkla ulaştıran Eyezy uygulaması ile ilgili daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

3) Spynger

spynger ŞİMDİ dene
A person looking at something

Description automatically generated

Spynger uygulaması da sektörde çokça bilinen onlarca mutlu müşteriye sahip bir telefon takip uygulamasıdır. Kurulduğu telefonun Instagram ve Whatsapp gibi onlarca sosyal medyadaki verisini size eş zamanlı olarak sunabilir ve dilerseniz diğer iki telefon takip uygulamasının sunduğu onlarca veriye de kendisiyle erişebilirsiniz.

Yine diğer uygulamalarda olduğu gibi hedef telefona bir kez kurulması yeterlidir. Daha sonra o telefonun sahibi Instagram’da kimlerle konuşmuş, nerelere gitmiş, hangi sitelere gitmiş ve hangi fotoğrafları çekinmiş hepsini kullanımı kolay bir panel üzerinden öğrenebilirsiniz.

spynger ŞİMDİ dene

Umarız bu makale, birinin Instagram’da kimlerle konuştuğunu öğrenme konusunda açıklayıcı olmuştur. Bu makaledeki adımları uygularken ve uygulamaları kullanırken çiğneme ihtimaliniz olan yasalara dikkat etmenizi tavsiye ederiz. 

Yorumla

Yorum yapın