Satış Ortaklığı Beyanı | Yasal Uyarı | İletişim

Telefon Numarasından Konum Bulma

Kimi zaman insanlar istedikleri bir kişinin konumunu öğrenmeye ihtiyaç duyabiliyor. Genelde bu ihtiyacı duyan kişiler, karşıdaki kişiye direkt olarak konumunu sorma imkânı olmayan ya da bu kişilerin kendilerine gerçek konumlarını söylemeyeceğinden şüphelenen kişiler oluyorlar. Bu gruba, eşlerinden şüphelenenleri veya sevgilisinin şüpheli hareketlerde bulunduğunu düşünen kişileri dahil edebiliriz. Bu kişiler, söz konusu kişilerin ne zaman nerede olduklarını öğrenip kafalarındaki şüphelerle bu konumları analiz etmek istiyor ve bundan dolayı da internette “birinin telefon numarasından konum bulma” gibi sorgularla araştırma yapıyorlar.  

Başkasının Telefon Numarasından Konumunu Bulma İşlemi Nasıl Yapılır? 

Bir telefon numarasının konumunu bulma, eğer karşıdaki kişinin haberi olmadan gerçekleştirilmek isteniyorsa zor bir işlemdir. Devlet kurumlarının ilgili birimleri yasal izin olması takdirinde ve gerektiği durumlarda numaradan ya da telefon sinyalinden konum bulma gibi işlemleri gerçekleştirilebilirler ancak bunun için gelişmiş ekipmanları vardır.

Ancak siz de bir kişinin telefon numarasından konumunu öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz. Bu yöntemlerin sonunda size garanti bir şekilde işe yarayan bir yöntem daha sunacağız.

Whatsapp Kullanma

Eğer takip etmek istediğiniz kişi dalgın bir insansa ve telefonuna erişim sağlayabiliyorsanız, Whatsapp’tan canlı konumunu kendinize mesaj olarak gönderin.

Ek önlem olarak kendi konuşmanızı alta yollama amaçlı ortak olarak bulunduğunuz gruplardan ya da çeşitli kanallardan kendisine mesaj atarak mesajınızı alta yollayabilir ve size konum gönderdiğini fark etme riskini azaltabilirsiniz.

Ancak yine de bildirim sekmesinden ya da Whatsapp içerisinden bunu fark edebilir. Eğer telefon numarasından konum bulma, ücretsiz olarak aranıyorsa bu yola gidilebilir. Tam olarak numaradan telefon konumu bulma yöntemi olmasa da bir denenebilir. 

Çeşitli Numaradan Konum Bulma Temalı İnternet Sitelerini Kullanma

İnternet üzerinde telefon numarasından konum bulma vaadini veren pek çok site bulunuyor. Bu sitelerde, konumunu öğrenmek istediğiniz kişinin telefon numarasını giriyor ve belirli bir ücret de ödüyorsunuz. Devamında o kişinin konumunu öğrenebildiğinizi iddia ediyorlar ancak uygulama yorumlarına biraz göz gezdirdiğimizde konumu öğrenilmek istenen kişiye SMS gittiğini ve bu smsteki linke onay verirse konumunun öğrenebildiğini okuduk. 

Bundan dolayı eğer karşınızdaki kişiden habersiz bir şekilde konumunu öğrenme niyetiniz varsa, bu yöntemler de işe yaramayabilir.

Garantili Bir Şekilde Telefon Takip Uygulamalarıyla Konum Öğrenme

Aşağıda size 3 tanesini açıklayacağımız telefon takip uygulamaları sayesinde numaraya gerek kalmadan istediğiniz kişinin konumunu öğrenebilirsiniz. Buna ek olarak onların sosyal medya mesajları pek çok detayına da beraberinde erişebilirsiniz. Tek aklınızda tutmanız gereken nokta, bu programların legal kullanım alanlarının ebeveynlerinin reşit olmayan çocuklarını kontrol üzerine olduğu ve harici kullanımlarda yasal sorumluluğun size ait olduğudur.

1) mSpy

A screenshot of a phone

Description automatically generated

En popüler telefon takip uygulamalarından biri olan mSpy ile, numaradan konum öğrenme işleminin size katacağı bilgiden çok daha fazlasına ulaşabilirsiniz. Kullanmak için kendisini konumunu öğrenmek istediğiniz telefona kurmanız yeterli olan mSpy, karşınızdaki kişinin haberi olmadan size konumuyla ilgili şu bilgileri aktarır: 

 • Harita üzerinden hangi sırayla nerelere gittiklerini senkronize bir şekilde görebilirsiniz.
 • Bu yerlerin coğrafi koordinatlarına erişebilirsiniz.
 • Geofencing adı verilen bir özellik sayesinde kendiniz bir coğrafi bölge belirleyebilir ve takip ettiğiniz kişi bu coğrafi bölgenin dışına çıktığında haberdar edilebilirsiniz.

Bunların dışında mSpy ile takip ettiğiniz kişinin galeri verilerinden tutun arama geçmişine, arama geçmişinden tutun Whatsapp mesajlarına kadar pek çok detaylı bilgisine erişebilirsiniz.

mSpy uygulaması ile ilgili bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

2) Eyezy

A screenshot of a blue and white website

Description automatically generated

mSpy benzeri bir takip uygulaması olan Eyezy, konum kapsamında mSpy ile benzeri çözümleri sunmasının yanında kendisi ile ek olarak aşağıdaki verilere de erişebilirsiniz:

 • Takip ettiğiniz kişinin Whatsapp başta olmak üzere onlarca sosyal medyadaki mesajları
 • Galeri verileri
 • SMS ve arama geçmişi
 • Rehber verileri
 • Etkinlik planları
 • Keylogger ile klavye hareketleri takibi
 • Telefonda yüklü olan uygulama ve dosyalar
 • Internet tarayıcı geçmişi
 • Bağlanılan WIFI ağlarının bilgileri

Eyezy uygulaması ile ilgili daha fazla bilgi almak ve karşınızdaki kişinin verilerini ondan habersiz okuyacağınız panelin örnek bir görüntüsünü ücretsiz olarak görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

3) Spynger

spynger ŞİMDİ dene
A person looking at something

Description automatically generated

Sektördeki bir başka popüler telefon takip uygulamalarından biri olan Spynger ile, telefon numarası konumu bulma ihtiyacı kalmaksızın kapsamlı bir konum analizine size özel bir panel üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Bunun yanında diğer iki telefon takip programının sunduğu tüm verilere de erişmenizi sağlayan Spynger uygulaması ile ilgili daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

spynger ŞİMDİ dene

Umuyoruz ki bu makale, telefon numarasından konum bulma işlemini merak edenler için açıklayıcı olmuştur. Bu yazıda bahsedilen teknikleri uygularken ve açıklanan uygulamaları kullanırken birtakım yasaları çiğnememeye dikkat edin ve alacağınız yasal risklerin farkında olun. 

Yorumla

Yorum yapın