Satış Ortaklığı Beyanı | Yasal Uyarı | İletişim

Telefon Hackleme Yöntemleri

Telefon hackleme, çağımızın en çok merak edilen teknoloji konularından biri. Bugün pek çok kişi, çeşitli sebeplerden dolayı başkasının telefonunu hacklemek ve verilerine erişim sağlamak istiyor. Bu kişilerin oluşturduğu gruba eşinin kendisini aldattığı düşünenler, sevgilisiyle küs olup sevgililerinin başkalarıyla görüştüğünden şüphelenenler ve arkadaşlarının arkalarından iş çevirdiğini kanıtlamak isteyenler gibi kişiler dahil. Grup kimlerden oluşursa oluşsun, amaç değişmiyor: Karşı tarafın telefonunu hackleyip bütün verilere erişim sağlayarak sır kapılarını aralamak. Bugün bu konu üzerinde birtakım açıklamalar yapacağız ve telefon hacklemenin alternatifleri üzerinde duracağız. 

Uzaktan Telefon Hackleme Yöntemleri 

Başlamadan hatırlatalım: Telefon hacklemek, yasalara ve kişisel verilerin korunmasına aykırı bir işlemdir. Eğer bunun bilincindeyseniz ve buna rağmen yöntemleri öğrenmek istiyorsanız okumaya devam edebilirsiniz. 

Bir başka gerçek de şu: Ne yazık ki birinin telefonunu hacklemek o kadar kolay bir işlem değil. Öncelikle en baştan çok yüksek bir teknik bilgi gerektiriyor ve herkesin yapabileceği bir işlem değil.

Yine de, “telefon nasıl hacklenir?” sorusunu soranlar için aşağıdaki yöntemleri bir deneyebilirsiniz. 

Ek Yazılım Kullanma

Bu yöntemde, bir hack yazılımına sahip olmanız geliyor. Bu hack yazılımını temin etme yeriniz ve güvenilirliğinden emin olup olmayacağınız tamamen size kalmış bir olay. Daha sonra bu yazılımı içeren virüslü bir dosyayı, hacklemek istediğiniz telefona link şeklinde gönderiyorsunuz ve eğer karşıdaki kişi bu linke tıklarsa yazılım cihaza sızıyor.

Ancak bu yöntem çok yüksek teknik bilgi gerektiriyor ve insanlar artık bilinçlendiği için her önüne gelen linke tıklamıyorlar. 

Sahte Baz Istasyonu Yaratan Yazılımlar Kullanma

Bu yazılımlar da kendisini sanki bir baz istasyonuymuş gibi tanıtarak karşıdaki telefonun kendisine bağlanmasını sağlıyor. Telefonlar da kendilerine en yakın ve en hızlı sonucu verecek baz istasyonuna bağlanmaya meyilli olduklarından telefon hackleme işlemi bir nebze rahat oluyor.

Ancak bu yöntem de yüksek derecede yazılım ve IMSI avlama bilgisi gerektiriyor. 

Telefona Fiziksel Erişim Sağlayıp Dosyalara Erişme

Eğer söz konusu telefona fiziksel erişiminiz varsa, o telefonu herhangi bir USB kablosuyla kendi bilgisayarınıza bağlamayı deneyebilirsiniz. Bu işlemden sonra bilgisayarınız üzerinden o telefonun bütün dosyalarına erişebilirsiniz ancak depolama alanına erişim için o telefonun şifresini vs. bilmeniz gerekebilir. Telefona fiziksel erişimi uzun süre gerektirdiğinden çok tercih edilebilir bir yöntem değil.

Sizin de az çok tahmin edebileceğiniz gibi bu yöntemleri çalıştırmak yüksek derece teknik bilgi gerektiriyor. Peki teknik bilgisi olmayanlar ne yapabilir? 

Teknik bilgisi olmayan kişiler, aşağıda açıklayacağımız telefon takip uygulamalarını kullanabilirler. Bu uygulamalar sayesinde, karşıdaki telefonun bütün verilerine o telefona sürekli bir fiziksel erişim gerekmeksizin ve onların haberi olmadan ulaşabilirler. 

Telefona Tam Erişim için Kullanılabilecek Telefon Takip Uygulamaları

Aşağıda size açıklamasını yapacağımız 3 uygulama, telefondan telefon hackleme gibi niyeti olan kişiler tarafından rahatlıkla kullanılabilir çünkü bu uygulamalar sayesinde dilediğiniz telefonu internet bağlantınız olan her yerden takip edebilirsiniz. Tek aklınızda tutmanız gereken şey, bu uygulamaların yasal kullanım alanının sadece ebeveyni olduğunuz reşit olmayan çocuklar üzerine olduğu. Harici kullanımlarda yasal sorumluluk size aittir. 

1) mSpy

A screenshot of a phone

Description automatically generated

Telefon hackleme uygulaması amacıyla kullanılabilecek bir program olan mSpy, tam olarak hackleme işlemi yapmasa da karşıdaki telefonun bütün verilerini size aktarabilir.

2010 yılında geliştirilmiş olan mSpy programını kullanmak için, programı takip etmek istediğiniz telefona bir kez kurmanız yeterlidir. Devamında karşıdaki kişiden habersiz bir biçimde onun aşağıdaki verilerine erişebilirsiniz:

  • Rehber bilgileri, SMS ve arama geçmişi
  • Whatsapp ve Instagram gibi sosyal medyalardaki mesaj detayları
  • Konum bilgileri
  • Bağlanılan Wifi Ağ Bilgileri
  • Galeri verileri
  • Etkinlik planlamaları ve alınan notlar
  • Internet tarayıcı geçmişi
  • Telefonda yüklü olan uygulamalar

mSpy hakkında detaylı bilgi almak ve kendisini IOS ya da Android telefon hackleme alternatifi olarak kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz. 

2) Eyezy

A blue screen with white text

Description automatically generated

mSpy yerine kullanılabilecek en güçlü alternatiflerden biri olan Eyezy uygulaması, pratikte mSpy’dan gerek özellik gerek ise kullanım olarak pek de bir farkı olmayan bir uygulama. mSpy gibi kuruluma sahip olan Eyezy, kurulum sonrası sizi bilgisayardan telefon hacklemek gibi dertlerden kurtarıyor. Internet bağlantınız olan her yerden hedef telefonun verilerine erişebiliyor ve kullanımı çok kolay olan efektif bir panel üzerinden bu verileri yorumlayabiliyorsunuz.

Kullanabileceğiniz en güçlü telefon takip uygulamalarından biri olan Eyezy hakkında daha fazla bilgi almak ve teknik bilgi gerektiren telefon hackleme işlemi ile uğraşmadan telefon takip etme için buraya tıklayabilirsiniz. 

3) Spynger

spynger ŞİMDİ dene
A cell phone on a table

Description automatically generated

İlk 2 takip uygulamasının en güçlü alternatiflerinden biri olan Spynger, takip etmek istediğiniz telefonun verilerini sanki kendi telefonunuzmuş gibi görmenizi sağlar. Nasıl ki kendi telefonunuzda arama geçmişinizi, mesajlarınızı, galerinizi ve sosyal medya hesaplarınızın detaylarını görebiliyorsanız, Spynger ile bu detayları takip etmek istediğiniz telefon için de görebilirsiniz. Üstelik en güzel yanı bu işlemin karşıdaki kişinin hiç haberi olmadan gerçekleşiyor olması. 

Siz de Spynger ile karşıdaki telefonun bütün verilerine onlardan habersiz ve sürekli bir biçimde erişmek istiyorsanız buraya tıklayarak detaylı bilgi alabilir ve teknik bilgi gerektirmeyen Spynger’ı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. 

spynger ŞİMDİ dene

Umarız bu makale, telefon hackleme konusunda açıklayıcı olmuştur. Lütfen bu makaledeki yöntemleri uygulamanın ve uygulamaları bilinçsizce kullanmanın sizin bazı yasaları çiğnemenize sebep olabileceğini unutmayın ve bunun bilincinde olun. 

Yorumla

Yorum yapın