Satış Ortaklığı Beyanı | Yasal Uyarı | İletişim

Eşimin Başka Telefon Kullandığını Nasıl Anlarım

Eşimin Başka Telefon Kullandığını Nasıl Anlarım?” sorusu, genelde eşlerinin birtakım hareketlerinden şüphelenip başka telefonu olup olmadığını öğrenmek isteyen kişiler tarafından soruluyor. Bu kişilerin şüphe sebebi, eşlerine bazı konulardaki güvensizliklerden ve görüştüğü başka biri olup olmadığını anlama isteğinden kaynaklanıyor. Bu yazıda, bu kişiler için birinin çift hat ya da çift telefon olduğunun nasıl anlaşılacağı üzerinde duracağız. 

Eşimin Çift Hat/Çift Telefon Kullandığını Nasıl Anlarım? 

Öncelikle, eşinizin çift telefon olup olmadığını anlamak için evdeki ve kendi iş yerindeki çalışma alanına hâkim olmanız gerekiyor. Eğer çift telefonu varsa illa ki kendisine yakın bir yerlerde tutmak zorunda olacağı için işiniz bir nebze kolay. Evde bir arama yapabilir ve bir bahaneyle ofisine gidip ofisine de bir göz atabilirsiniz. 

Eğer telefonu fiziksel olarak bulamıyorsanız bu sefer konu “bir kişinin iki telefon hattı olduğunu nasıl anlarım?” sorusuna geliyor. Neticede eğer başka bir telefonu varsa kendi üzerine başka bir hattı da olması gerekiyor. Bunu sorgulamak için aşağıdaki adımları izleyin: 

  • https://www.turkiye.gov.tr/mobil-hat-sorgulama adresine doğru ilerleyin ve eşinizin e devlet bilgileriyle giriş yapın. 
  • Karşınıza çıkacak olan sayfada eşinizin üstüne kayıtlı bütün numaraları görebilirsiniz. Kendi numarası haricinde bir numara daha varsa muhtemelen o diğer telefonunun numarasıdır. 

Başkasının e devlet bilgilerini kullanarak giriş yapmanın yasal sorumluluklarının farkında olmanızı ve araştırmanızı öneririz. Kapsam alanı biraz farklı olabilir.

Üstteki yöntemle “bir kişinin kaç hattı olduğunu nasıl anlarım?” gibi sorulara cevap bulabilirsiniz. Ayrıyeten “hattın kapalı olup olmadığını nasıl anlarız?” gibi soruların cevabını da karşınıza çıkacak olan e-devlet sekmesinde görebilmeniz mümkün. 

“Kocamın ikinci telefonu var” gibi şüphelerle araştıran kişiler de yukarıdaki yöntemle cevaba ulaşabilir ancak bu yöntemin sorunu 2. Telefonun ne için olduğunun tam olarak bilinememesi. Böyle bir durumda kişiler çok ileri gidip eşlerinin ana telefonlarında ne karıştırdığını öğrenmek istiyorlar. Örneğin eşleri “Bugün X kişisiyle konuştum” dediğinde, o X kişisinin hangi telefonlarında kayıtlı olduğunu ve kendisiyle ne konuştuğunu bilmek istiyorlar.  Her ne kadar bunun yapılması yasa dışı olsa da taraflar bazen ileri gidebiliyor. 

Bir Kişinin Telefonda Kimlerle Konuştuğunu Görme

Başlamadan bir hatırlatma yapalım. Aşağıdaki yazılımlar, kurulduğu telefonun bütün verisini size kendi panelleri üzerinden aktarma üzerine tasarlanmıştır ancak takip ettiğiniz kişiden izinsiz kullanımı etik değildir ve yasalara aykırıdır. Tek legal kullanımı, çocuğunun hareketlerini takip etmek isteyen ebeveyni içindir. Programlar her kişi için çalışıyor ve etkili sonuç veriyor olsa da bunun bilincinde olmanızı ve sorumluluklarınızı bilmenizi isteriz. 

Aşağıdaki programlar ile eşiniz kendi telefonunda kimlerle ne kadar konuşuyor, hangi sosyal medyalarda kimlere mesaj atıyor ve nerelere gidiyor görebilirsiniz. “Eşimin Başka Telefonu Olduğunu Nasıl Öğrenirim?” sorusu, maalesef böyle ileri seviye takıntılı şüphelerle ve arayışlarla bitmektedir. 

1) mSpy

A screenshot of a group of men

Description automatically generated

2010 yılında geliştirilen bir takip yazılımı olan mSpy. Kurulduğu telefonda aşağıda listede görmüş olduğunuz verileri ve çok daha fazlasını size bir panel üzerinden aktarır. 

  • SMS ve Arama Geçmişi: Kiminle SMS leşmiş ve konuşmuş görebilirsiniz.
  • Sosyal Medya Verileri: Whatsapp ve Instagram gibi onlarca sosyal medyadaki yazışmaları görebilirsiniz.
  • Galeri Verileri: Telefonundaki her fotoğrafa ve videoya erişim sağlayabilirsiniz. 
  • Konum ve Wifi Verileri: Ne zaman nereye gitmiş ve hangi Wifi ağına bağlanmış bu sekmeden görebilirsiniz. 
  • Tarayıcı Geçmişi: İnternette hangi sitelerde ne kadar vakit geçiriyor görebilirsiniz. 

Bu denli güçlü mSpy programı, kullanım alanları ve demosu hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz. 

2) Spynger

mSpy tarzı bir telefon izleme uygulaması olan Spynger, hedef telefona kurulduğu anda kendisini gizler ve telefon sahibinin bundan hiç haberi olmaz. O esnada Spynger, o telefonun Whatsapp yazışmalarından tutun da konum verilerine, konum verilerinden tutun da e posta verilerine kadar pek çok veriyi kendi kullanımı kolay paneli üzerinden size sunar. Bir kere hedef telefona bu uygulamayı kurduktan sonra, geriye sadece takip etmek kalır.

Spynger programı ile ilgili bilgi almak ve “eşimin çift hat kullandığını nasıl anlarım?” konusu ile başlayan merakınızı nasıl giderebileceğinizi öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz: Spynger Nedir?

3) Eyezy 

A screenshot of a chat

Description automatically generated

Eyezy, ilk 2 programla aynı mantığa sahip bir telefon takip uygulamasıdır. Tıpkı ilk 2 uygulama gibi kurulduğu telefonda gizlice kalır ve size veri aktarmaya devam eder.

Eyezy ile hedef telefonun bütün galeri bilgilerine erişebilir, notlarını görebilir, tarayıcı dökümünü inceleyebilir, Whatsapp ve Instagram dahil onlarca sosyal medyadaki yazışma dökümünü elde edebilir ve harita üzerinde konum verilerine erişebilirsiniz.

Bu derece güçlü bir program olan Eyezy ile ilgili bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz:  Eyezy Nedir

Umarız bu makale “Eşimin Çift Hattı / Başka Bir Telefonu Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?” sorularınız için yardımcı olmuştur. Lütfen işlemleri uygularken bulunduğunuz ülkedeki yasal çerçeveyi iyi değerlendirin. 

Yorumla

Yorum yapın