Satış Ortaklığı Beyanı | Yasal Uyarı | İletişim

Başkasının Telegram Mesajlarını Okuma

Telegram, özellikle Whatsapp’ın veri sızıntısı ile ilgili haberlerin bir dönem gündem olmasıyla birlikte popülerliğini epey bir arttıran bir mesajlaşma uygulaması. Bu denli popüler olduğu için meraklı kişiler artık Whatsapp’tan değil Telegram’dan kiminle konuştuğunu merak etmeye başladı. Bunun sebebi ise Telegram’ın nispeten daha güvenilir bir mesajlaşma ortamı sunması ve eğer biri bir şey gizlemek istiyorsa bu mesajlaşmayı Telegram’dan yapma ihtimalinin daha yüksek olması. Hal böyle olunca, bazı kişilerin başkasının Telegram mesajını okuma ve sır perdelerini aralama isteği artıyor. 

Telegram Web ile Başkalarının Mesajlarını Okuma

Öncelikle bunun için, Whatsapp’da izlediğimiz yolların benzerini izleyeceğiz: Telegram Web.

Telegram Web, tamamen Whatsapp Web ile aynı mantığa sahip olan ve yazışmaları bilgisayar üzerinden yapmanızı sağlayan bir uygulama. Eğer mesajını okumak istediğiniz kişinin telefonuna az da olsa erişiminiz varsa, aşağıda anlatacağımız yöntemi uygulamanız daha kolay olacaktır.

Bunun için şu adımları izlemeniz gerekli: 

 • Öncelikle o kişinin telefonundan Telegram’a girip Cihazlar >> Cihaz Bağla yolunu izlemeniz gerekiyor. 
 • Daha sonra mesajları okumak istediğiniz bilgisayara gidip web.telegram.org adresine gidin. Karşınıza çıkan QR kodu o kişinin telefonuyla okutun. 

Telegram QR kod giriş işlemleri bu kadar. Bu yöntemle başkalarının Telegram mesajlarını ücretsiz bir şekilde okuyabilirsiniz ancak okuma süreniz onlar kendi telefonlarından Telegram Web’e bağlı olduklarını anlayana kadar olacaktır. Ayrıyeten başkasının telefonunu izinsiz karıştırma ile ilgili yasal sorumluluğun da bilincinde olun. 

Bilgisayara Ekran Kaydı Programı Kurarak Telegram Mesaj Okuma

Bilgisayara kurulabilen çeşitli Telegram mesaj okuma eklentileri mevcut. Bu eklentilerin hangisinin iyi hangisinin kötü olduğu ile ilgili ufak bir araştırmadan sonra bilgisayarınıza kurup deneme yapabilirsiniz. Bu yöntemdeki kilit nokta, mesajlarını okumak istediğiniz kişinin sizin bilgisayarınız üzerinden Telegram Web kullanması gerektiği. 

Mesajlarını takip etmek istediğiniz kişi bilgisayarda Telegram açma işlemini gerçekleştirdiği anda eklentiler arka planda çalışmaya başlayacaktır. Siz de böylelikle başkasının Telegram mesajlarını görme ile ilgili ilerleme kaydetmiş olacaksınız. Eğer eklentiler çalışmazsa, karşıdaki kişinin Telegrama girme ihtimali olduğu saatler arası bilgisayarınızın ekran kaydını açık bırakabilir ve bir de o şekilde şansınızı deneyebilirsiniz. 

Kesin Sonuçlu Başkasının Telegram Mesajlarını Okuma

Birinin Telegram mesajlarını okuma, tahmin edebileceğiniz gibi kolay değil ve yukarıda sunduğumuz yöntemler garantili yöntemler değil, çalışmama ihtimalleri var. Eğer kesin bir şekilde karşıdaki kişinin Telegram mesajlarını okumak istiyorsanız aşağıda size bahsedeceğimiz 3 programa bir göz atabilirsiniz. Bu programlar her insan ve her telefon için Telegram takip konusunda etkili biçimde çalışır ancak asıl legal kullanımları ebeveyn – çocuk kontrolü içindir. O nedenle harici kullanımda yasal sorumluluklarınızın bilincinde olun. 

1) mSpy

A screenshot of a chat

Description automatically generated

Telegram mesajlarını okumak istediğiniz kişinin telefonuna bir kez kurulduktan sonra gizli bir halde arka planda varlığını sürdüren mSpy uygulaması sayesinde, kendinizi dev bir veri havuzunun ortasında bulabilir ve o telefonla ilgili pek çok şeye erişebilirsiniz. 

mSpy ile karşıdaki kişinin Telegram mesajlarını okumak bir yana dursun, aşağıdaki verilerin tamamına kendisine has kullanımı kolay paneli üzerinden erişebilirsiniz: 

 • Diğer Sosyal Medya Yazışmaları
 • Galeri Verileri
 • Konum Verileri ve Wifi Ağ Bilgisi
 • SMS ve Arama Geçmişi
 • Tarayıcı Geçmişi
 • Notlar ve Etkinlik Takvimi
 • Keylogger ile Her Klavye Hareketinin Kaydı
 • Anahtar Kelime Filtrelemesi ile Bir Kelimenin Nerelerde Geçtiğini Görme
 • Ekran Kaydı Özelliği

Bu denli kapsamlı ve etkili bir telefon takip programı olan mSpy ile, hedef telefonun pek çok verisine dilediğiniz an dilediğiniz yerden erişebilirsiniz. Örnek kullanım ve detaylı bilgi için burayı tıklayabilirsiniz. 

2) Spynger

A person with blonde hair

Description automatically generated

Spynger, mSpy ile hemen hemen aynı çalışma mantığına sahip olan bir telefon takip yazılımıdır. Kurulduğu telefonda varlığını telefon sahibine belli etmeyen Spynger, o esnada o telefonun verilerini anlık olarak sizin panelinize aktarmaya devam eder. Sevgilimin/Eşimin Telegram Mesajlarını Görmek istiyorum deyip her şeyi göze alanların derdine çare olacak bir program olan Spynger, müşteri memnuniyeti ve verdiği kapsamlı destek ile bilinir. 

Eğer siz de karşıdaki kişinin ne zaman ne yaptığını ve hangi platformlardan kimlerle konuştuğunu merak ediyorsanız Spynger ile ilgili buraya tıklayarak : spynger nedir daha fazla bilgi alabilir ve kendisini kullanmaya başlayabilirsiniz. 

3) Eyezy 

A screenshot of a phone

Description automatically generated

İlk 2 yazılımdan neredeyse hiç farkı olmayan Eyezy ile, karşıdaki telefonun konum verilerinden tutun da galeri verilerine, galeri verilerinden tutun da etkinlik verilerine, etkinlik verilerinden tutun da kapsamlı sosyal medya yazışma dökümüne kadar istemediğiniz kadar bilgisine erişebilirsiniz.

Karşıdaki kişinin Telegram mesajlarını görme ve okuma konusunda da oldukça başarılı olan Eyezy; aynı başarıyı Instagram ve Whatsapp gibi ana sosyal medyalar için de göstermektedir. 

Karşıdaki telefonun verilerine kapsamlı erişim konusunda size kapı açan Eyezy hakkında bilgi almak ve örnek bir demoyu ücretsiz görmek için buraya tıklayabilirsiniz: Eyezy Nedir 

Umarız bu makale, başkasının Telegram mesajlarını okuma yöntemleri konusunda açıklayıcı olmuştur. Bu yazıdaki işlemleri uygularken yasal çerçeveye dikkat etmenizi tavsiye ederiz.  

4.9/5 - (8 Kişi Puan Verdi)

Yorum yapın