Satış Ortaklığı Beyanı | Yasal Uyarı | İletişim

Whatsapp Karşı Taraf Kiminle Konuşuyor Öğrenme

Whatsapp’ta karşı tarafın kiminle konuştuğunu öğrenme konusu, çoğu zaman insanlara cezbedici gelir. Çünkü eğer o an karşıdaki kişinin kiminle konuştuğunu öğrenirseniz, kafanızdaki puzzle ın kritik parçalarını oturtacak gibi hissedersiniz. Biz de bu makalede, kafanızdaki ikilemlerin şüphelerin çaresi olacak ve sizi düşünmekten kurtaracak bir rehber hazırlamaya karar verdik. Whatsapp arkadaşım kiminle konuşuyor, sevgilim kiminle konuşuyor gibi soru işaretleriniz, bu yazıdan sonra yok olacak. Bu yazıdaki bazı işlemleri uygulamanın yasal çerçevesi ile ilgili sorumlu olduğunuzu hatırlatarak yazıya başlayalım.

Whatsapp Karşı Tarafın Kiminle Konuştuğunu Öğrenme 

1. Whatsapp Web

Tabii ki ilk yöntem Whatsapp Web. Eğer karşı tarafın telefonuna erişiminiz varsa boş bi anda onların telefonundan web.whatsapp.com adresindeki QR kodu okutup Whatsapp Web’e bağlanabilirsiniz. Bu işlemden sonra onların bütün mesajlarını kendi kişisel bilgisayarınız üzerinden okuyabilir hale geleceksiniz ta ki onlar fark edene kadar. Bu yöntemi çalıştırmayı başarırsanız, kiminle konuştuğunu görmekle kalmayıp ne konuştuklarını da görebiliyorsunuz. Tabii ki karşıdaki kişinin telefonuna erişim sağlayacak kadar yakınlığınız varsa kiminle konuştuklarını da sorabilirsiniz ama istisna durumlar için denemeye değer. 

2. Whatsapp Mesaj Yedekleri

Whatsapp karşı tarafın kiminle konuştuğunu öğrenme konusunda yedeklemelerden de faydalanabilirsiniz. Bildiğiniz gibi Whatsapp, sohbetleri periyodik olarak yedekler. Eğer kiminle konuştuğunu merak ettiğiniz kişinin yedeklemeleri açıksa ve telefonu düzenli olarak Whatsapp sohbet yedeği alıyorsa bu kişinin Google Drive ya da iCloud hesabından yedek mesaj verilerine erişmeyi deneyebilirsiniz. 

3. Sosyal Mühendislik

Genelde “karşı taraf Whatsapp’ta kiminle konuşuyor” temalı soruları soran kişinin kafasında hep şüphelendiği bir isim olur. Bu şüphelendiğiniz kişinin numarasını bulmanız ve kendi telefonunuza kaydetmeniz gerekiyor, 2 kişinin de çevrimiçi oluşunu izleyebildiğinizden emin olun. Daha sonra bu 2 kişiyi (biri merak ettiğiniz diğeri ise konuştuğunu tahmin ettiğiniz kişi) izlemeye başlayın. Eğer çevrimiçi oluş zamanları ile çıkış zamanları senkronize bir şekilde ilerliyorsa ya da aralarında birer mesajlık ufak ufak aralar varsa muhtemelen birbirleriyle konuşuyorlardır. Emin olmak için gözlem süresini ve deneme sayısını arttırabilirsiniz. Bu yöntemin ilk 2 yöntemin aksine yasal açıdan herhangi bir sıkıntısı yoktur. 

Programla Whatsapp Karşı Taraf Kiminle Konuşuyor Öğrenme

Whatsapp’ta karşı tarafın kiminle konuştuğunu öğrenmek için ekstra yazılımlar da kullanabilirsiniz. Ancak hatırlatalım, bu tarz ciddi veri akışı sağlayan telefon takip uygulamalarının asıl amacı ve legal kullanımı ebeveyn – çocuk kontrolü üzerinedir. Eğer bu yazılımları karşınızdaki kişinin bilgisi olmadan (eğer çocuğunuz değilse) telefonuna kuracaksanız yasal sorumluluklara dikkat edin. 

1) mSpy

A graph of different colored lines

Description automatically generated

mSpy telefon takip uygulaması ile, karşı taraf Whatsapp’ta kiminle konuşuyor sorusu bir yana dursun, kimlerle, neleri ne zaman konuşuyor detaylı bir şekilde öğrenebilir ve nerede olursanız olun bir panel üzerinden rahatça gözlemleyebilirsiniz. 

Whatsapp’ın dışında istemediğiniz kadar sosyal medya için (Twitter, Instagram vb.) gözlem yapabilir ve ne zaman kiminle neleri konuşuyor görebilirsiniz. Sosyal medya dışında arama dökümüne ve SMS geçmişine erişebilir, galeri verilerine girip fotoğraf ve videoları görebilirsiniz. 

Bu denli güçlü bir program olan mSpy uygulamasının demosunu görmek ve nelere erişebildiğinizi incelemek için buraya tıklayabilir ve kapsamlı bilgi alabilirsiniz. 

2) Eyezy

A screenshot of a chat

Description automatically generated

Tıpkı mSpy gibi bir telefon takip uygulaması olan Eyezy, yine mSpy gibi hedef telefona kurulur ve telefon sahibinin haberi olmaksızın size veri akışı sağlamaya devam eder. Karşı tarafın hangi Wifi ağlarına bağlandığından tutun da planladığı etkinliklere, tuttuğu notlara ve çektiği fotoğraflara kadar pek çok verisine erişebilirsiniz. 

Sosyal medya konusunda ise çok güçlü bir araç. Hedef telefonun hangi sosyal medyalarda kimlerle ne zaman neleri konuştuğunu görebiliyor ve bunu nerede olursanız olun tek tıkla kullanımı kolay bir panel üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz. 

Eyezy ile ilgili daha fazla bilgi almak ve kullanımını öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz. 

3) Spynger 

Eyezy ve mSpy tarzı bir program olan Spynger, kurulduğu hedef telefonda kendini belli etmeden kalır ve sizin ek işlem yapmanıza gerek kalmaksızın veri akışı sağlar. Siz bu devasa veri akışında karşı telefondan istediğiniz veriyi elde edebilir ve bu verilerin analizini gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz, anahtar kelime takibi de yaparak o anahtar kelimenin hangi platformlarda kimlerle kullanıldığından haberdar olabilirsiniz. Örneğin anahtar kelimeyi “parti” olarak ayarladığınızda, parti kelimesini kimlerle konuşurken kullandığına vs. ulaşabiliyorsunuz. Yine aynı şekilde herhangi bir tarayıcıda ya da platformda “parti” kelimesini kullandıysa sizin panelinize bir bildirim düşüyor. Bu özellik ilk 2 araçta da mevcut ve gerçekten güçlü bir özellik. Tahmin edebileceğiniz gibi, Whatsapp online kişinin kiminle konuştuğunu görme ile kalmayıp çok daha fazla veriye erişebiliyorsunuz.

Spynger ile ilgili daha fazla bilgi almak ve kullanımı ile ilgili detaylı bilgiye erişmek için buraya tıklayabilirsiniz. 

Umarız bu makale, “Whatsapp karşı tarafın kiminle konuştuğunu anlama” konusunda size yardımcı olmuştur. 

Yorumla

Yorum yapın