Satış Ortaklığı Beyanı | Yasal Uyarı | İletişim

Whatsapp’ta Karşı Tarafta Numaram Yoksa Nasıl Anlarım

Günümüzde insan ilişkileri oldukça sallantılı ve değişmeye müsait olarak ilerliyor. Buna ek olarak teknolojinin de gelişmesiyle birlikte çoğu kişi; iletişimde oldukları kişinin kendisini ne kadar tanıdığını sosyal medya aracılığıyla bilmek ve analiz etmek istiyor. Bu tarz insanların ise en çok merak ettiği konulardan bir tanesi Whatsapp’ta herhangi birinde numaralarının kayıtlı olup olmadığı. “Whatsapp’da karşı tarafta numaram yoksa nasıl anlarım?” sorusu ile araştırma yapan bu kişiler, genelde hoşlandığı ve ilgi beslediği kişilerde kayıtlı olup olmadığını öğrenmek istiyor.  

Whatsapp’da Karşı Tarafta Numaram Yoksa Nasıl Anlarım? 

Bunun için hem uygulama üzerinden hem de uygulama dışından yöntemler sunacağız. Verdiğimiz yöntemlerin sonunda, kafanızdaki “birinin rehberinde kayıtlı olduğumu nasıl anlarım?” sorusu yok olmuş olacak. 

Hikaye ve Durum Paylaşımları

“Birinin numaramı kaydettiğini nasıl anlarım?” sorusunun muhtemel çözümlerinden biri. Eğer söz konusu kişi sizin hikayelerinizi görebiliyorsa, sizi rehberine kaydetmiş demektir. Tabii bunun için sizin de onu kaydetmiş olmanız gerekiyor ama kaydettiğinizi varsayıyoruz. O nedenle deneme için 1 hafta boyunca her gün hikaye paylaşarak olta atabilirsiniz. Alakasız hikayeler paylaşıp sadece ona göster seçeneğini kullanabilirsiniz. Eğer gördüyse, sizi kaydetmiş demektir. 

Profil Fotoğrafı

“Whatsapp’ta birinin beni kaydettiğini nasıl anlarım?” sorusunun cevabını, profil fotoğrafı üzerinde birkaç sosyal mühendislik uygulayarak anlamak mümkün. Öncelikle, söz konusu kişiyi tanıyan ve numarası sizin merak ettiğiniz kişide kayıtlı olan birini bulmanız gerekiyor. O kişi, söz konusu kişinin profil fotoğrafını görebiliyor ancak siz göremiyorsanız, söz konusu kişi sizi kaydetmemiş demektir. Ancak bu yöntem tabii ki garanti değil, garantiye almak için o kişiyle tamamen alakasız birinin telefonuna o numarayı kaydedin ve profil fotoğrafının görünüp görünmediğine bakın. Eğer profil fotoğrafı üçünüzde de görünüyorsa, herkese açıktır ve bu yöntem çalışmaz. Ancak yakın olan kişide ve sizde görünüyor ancak alakasız kişide görünmüyorsa sizin numaranız onda kayıtlı demektir. 

Çevrimiçi Olma ve Son Görülmeler

Genelde insanlar “rehberinde kayıtlı olmadığım kişinin çevrimiçi olduğunu görebilir miyim?” gibi sorular soruyorlar. Cevap ise evet, eğer o kişi çevrimiçi olduğunu herkese açık yaptıysa kayıtlı olmayan kişiler de görebilir. Bir diğer soru tipi ise “whatsapp karşı tarafın rehberinde yoksam son görülmesini görebilir miyim?” tarzı sorular. Cevap ise aynı, herkese açık yaptıysa görebilirsiniz, sadece kişilerine açık yapıp sizi kaydettiyse yine görebilirsiniz. Yani Whatsapp ekli olmayan kişinin son görülmesi ve çevrimiçi verisi size görünebilir. Farkı anlamak için profil fotoğrafında uygulanan sosyal mühendislik yönteminin uygulanması gereklidir. 

Yazılım Kullanarak Whatsapp’ta Karşı Tarafta Kayıtlı Olup Olmadığını Anlama

Üstteki yöntemler “Whatsapp’da Karşı Tarafta Numaram Yoksa Nasıl Anlarım” sorusu için cevap olabilecek yöntemler. Ancak tahmin edebileceğiniz gibi her zaman her koşul altında çalışmıyorlar. Garantili ve kapsamlı sonuç için ek yazılımlar kullanmak gerekebiliyor. Size bu yazıda bu yazılımlardan 3 tanesini anlatacak ve özelliklerinden bahsedeceğiz.

1) mSpy

Bir casusluk uygulaması olan mSpy, kurulduğu telefonun neredeyse bütün bilgilerini size aktarır. Bağlandığı wifi ağları, gittiği yerler, Instagram ve Whatsapp gibi sosyal medyalarda konuştuğu kişiler ve yazı dökümleri, galeri verileri ve daha bunun gibi pek çok kıymetli bilgiye bu yazılım sayesinde erişebilirsiniz. Ayrıca “birinin numaramı sildiğini nasıl anlarım?” gibi soru işaretleriniz varsa da mSpy’ı kullanabilirsiniz çünkü mSpy üzerinde takip ettiğiniz telefonun bütün rehber verilerine ve arama geçmişine erişebiliyorsunuz. Rehberde adınızı aratıp kayıtlı mısınız değil misiniz öğrenebilirsiniz. mSpy’ın en güçlü tarafı ise takip ettiğiniz kişinin bunlardan hiç haberi olmamasıdır. 

mSpy ve kullanımı ile ilgilli kapsamlı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz: Mspy Nedir, Nasıl Kullanılır?

2) Eyezy 

A screenshot of a computer

Description automatically generated

Eyezy, tıpkı mSpy gibi bir telefon takip uygulamasıdır ve “birinin rehberinde olduğumuzu nasıl anlarız?” sorusuyla ilgili bütün soru işaretlerini ortadan kaldırabilir. Kurulu olduğu telefonda gizlice saklı kalan ve görünmeyen Eyezy, o telefonunun bütün rehber ve arama geçmişi verilerini size bir panel aracılığıyla aktarabilir. Siz bu panel aracılığıyla rehberden kayıtlı olup olmadığınızı sorgulayabilir, hatta isterseniz Whatsapp ya da çeşitli sosyal mecralarda arkadaşlarıyla sizinle ilgili konuşup konuşmadığınızı öğrenebilirsiniz. 

Bunların yanı sıra, Eyezy ile kişinin galeri verilerine erişebilir, SMS kaydını görebilir, konum verilerini inceleyebilir, tarayıcı geçmiş dökümünü elde edebilir ve ekran kaydı bile alabilirsiniz. Böylesine güçlü program hakkında bilgi almak ve çalışma mantığını detaylıca öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz

3) Spynger

Tıpkı Eyezy ve mSpy gibi bir uygulama olan Spynger ile, aşağıdaki verileri istediğiniz telefondan sanki sizin telefonunuzmuş gibi elde edebilirsiniz. 

  • Whatsapp, Instagram, Twitter ve benzeri medyaların yazışma dökümü
  • Galeri verileri
  • SMS verileri
  • Arama geçmişi, tarayıcı dökümü
  • Konum verileri
  • Wifi Ağ Bilgileri
  • Keylogger ile şifre bilgileri

Böylesine güçlü bir yazılım olan Spynger ile ilgili daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz

Umarız bu makale, “Whatsapp’da karşı tarafta numaram yoksa nasıl anlarım?” sorusu konusunda size yardımcı olmuştur. Bitirmeden hatırlatalım, bu tarz yazılımları kullandığınız kişiden habersiz kullanmak yasa dışı bir işlemdir. Lütfen yasal sorumluluk ve yükümlülüklerinin bilincinde olun.

5/5 - (2 Kişi Puan Verdi)

Yorum yapın