Satış Ortaklığı Beyanı | Yasal Uyarı | İletişim

Whatsapp Yazışmaları Takip Edilebilir mi

Whatsapp yazışmaları takip edilebilir mi?” sorusu, siyah ve beyaz olarak ayrılacak iki ayrı grup tarafından sorulmaktadır. İlk grup, yazışmalarının takip edilmesini istemeyip buna göre önlem almak isterken, diğer grup belirli sebeplerden dolayı karşı tarafta kişinin Whatsapp mesajlarını takip etmek istemektedir. Bu yazıda her iki grubun da faydasına olacak bilgiler vermeye çalışacağız. 

Whatsapp Yazışmaları / Mesajları Takip Edilebilir mi? 

Öncelikle kısa bir cevapla başlayıp detaylandıralım: Evet, takip edilebilir. Nasıl diye soracak olursanız bunun pek çok yöntemi var ve ama mutlak bir korunma istiyorsanız telefonunuza fiziksel erişimi kendiniz haricindeki kişilere kısıtlamanızı tavsiye ederiz. 

Whatsapp Web ile Yazışma Takibi

Whatsapp Web, bildiğiniz gibi insanlara pratiklik sağlama amacıyla çıkarılmış olan ve bilgisayardan Whatsapp mesajlarına rahatlıkla erişmenizi sağlayan bir sistem. Ancak bu sistem, sizin mesajınızı okuma amaçlarla kullanılabiliyor. Nasıl mı? 

 • Biri telefonunuzu alıyor ve Whatsapp’ınıza girerek Whatsapp Web seçeneğini seçip QR kod okuyucuyu açıyor.
 • Daha sonra sizin mesajlarınızı takip etmek istediği bilgisayardan web.whatsapp.com adresine gidiyor ve sizin telefonunuzun Whatsapp Web QR okuyucusuyla oradaki QR kodu okutuyor. 

“Whatsapp Konuşmaları Takip Edilebilir mi?” sorusunun cevabı, bu yöntemle birlikte kısaca evet oluyor. Ancak tabii ki “Whatsapp’ın Takip Edildiğini Nasıl Anlarım?” diyenler için de yöntemlerimiz var: 

 • Eğer biri sizin telefonunuzdan Whatsapp Web’e izinsiz bağlandıysa kendi telefonunuz üzerinden bunu görebilirsiniz. 
 • Ayrıyeten telefonunuzun bildirim paneline de göz atmanızı tavsiye ederiz, telefon Whatsapp Web’e bağlıysa orada da bildirim çıkabiliyor. 

Bu yöntemler aynı şekilde başkasının Whatsapp mesajlarını takip etmek isteyen ve bunun mümkün olup olmadığını merak eden kişiler tarafından da kullanılabilir. Ancak başkasının telefonuna izinsiz erişmenin yasal risklerinin farkında olun ki zaten yasal riskler dışında da karşıdaki kişi onun Whatsapp mesajlarını takip ettiğinizi rahatça anlayabilir. 

Telefon Takip Uygulamaları Üzerinden Yazışma Takibi 

Whatsapp konuşmaları izlenebilir mi?” sorusunu bu başlık altında tarihe gömebiliriz: bu yöntemlerle kesin bir şekilde evet

Telefon takip uygulamaları, karşıdaki kişinin izni olmaksızın hedef telefona kurulur ve telefon sahibine varlığını belli etmeden takip eden kişiye veri aktarmaya devam eder. Eğer telefonunuza bu yazılımlardan birinin kurulu olduğundan şüphe ediyorsanız ve Whatsapp takip programı engelleme amacınız varsa telefonunuza format atmayı deneyebilirsiniz.

Bunun dışında eğer başkasının Whatsapp mesajlarını ve bütün telefon verilerini takip etmek istiyorsanız aşağıda açıklayacağımız programları kullanabilirsiniz. Ancak başlamadan hatırlatalım, bu programların tek legal kullanımı reşit olmayan çocuklarını takip etmek isteyen ebeveynler içindir. Harici kullanımda her ne kadar program aynı kalitede çalışıyor olsa da yasal sorumluluk size aittir. 

1) mSpy

A screenshot of a chat

Description automatically generated

Diyelim ki karşı tarafın Whatsapp mesajlarını takip etmek istiyorsunuz ve “Whatsapp yazışmaları takip edilebilir mi?” diye merak ediyorsunuz. mSpy ile bu soru kafanızdan tamamen silinecek. 

Kendisini sadece bir kez takip etmek istediğiniz telefona kurduktan sonra, o telefonun bütün yazışma ve telefon döküm bilgileri size özel bir panele gelecek. 

Siz bu panel üzerinden karşı tarafın: 

 • Konum bilgilerine
 • Whatsapp’tan kimlerle ne zaman neyi konuştuğuna
 • Bütün sosyal medya yazışma verilerine
 • Bütün fotoğraf ve videolarına
 • Notlarına
 • SMS ve arama geçmişine
 • İnternette girdiği sitelere

Erişim sağlayabileceksiniz. Üstelik sizden herhangi bir periyodik aksiyon beklenmiyor, sadece bir kez karşı telefona kurulum yeterli. Devamında kendisi gizli kalacak. 

mSpy uygulaması ile ilgili detaylı bilgi almak ve veri takip panelinin örnek bir demosunu görmek için buraya tıklayabilirsiniz. 

2) Eyezy

A screenshot of a video chat

Description automatically generated

Whatsapp yazışmalarının takip edilip edilmediği şüphesini sunduğu verilerle insanın aklından sunan Eyezy, yapabilecekleriyle sizi çok şaşırtacak.

Kendisini bir kez karşı telefona kurduktan sonra onların Whatsapp’tan kimlerle neleri konuştuğuna, o konuştukları kişilerle başka hangi sosyal medya platformundan diyalog halinde olduklarına, gün içinde ne zaman nereye gittiklerine ve burada hangi wifi ağlarına bağlandıklarına, gittikleri yerlerde hangi fotoğrafları çekindiklerine ve bunlar gibi onlarca veriye Eyezy ile rahatça erişebileceksiniz.

Eyezy uygulaması ile ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

3) Spynger

spynger ŞİMDİ dene
A person using a phone

Description automatically generated

En popüler telefon takip uygulamalarından biri olan Spynger, karşı tarafın sadece Whatsapp değil onlarca sosyal medyadaki yazışmalarını takip edebilmenize olanak sağlayan bir program. Kurulduğu telefonun sadece sosyal medya haricinde konum ve arama geçmişi gibi verilerini de size sunan Spynger ile birini takip etmek oldukça kolay.

Siz de karşı tarafın bütün Whatsapp verilerine, konum bilgilerine, klavye hareketlerine, galeri içeriklerine ve bağlandığı Wifi ağları gibi hassas verilerine erişme amaçlı Spynger’i kullanmak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

spynger ŞİMDİ dene

Umarız bu makale “Whatsapp Yazışmaları Takip Edilebilir mi?” konusunda açıklayıcı olmuştur. Bu makaledeki işlemleri uygularken ve uygulamaları kullanırken işin yasal boyutuna dikkat etmenizi tavsiye ederiz. 

5/5 - (7 Kişi Puan Verdi)

Yorum yapın